| anonim_4396 a întrebat:

Maine merg la cursuri de chitara pentru prima oara si ma framanta gandul ca trebuie sa stiu sa citesc o partitura ca sa pot sa invat si eu habar nu am sa citesc una.Deci intrebarea mea este:ca sa inveti sa canti la chitara trebuie sa stii sa citesti o partitura?

2 răspunsuri:
| zGohan a răspuns:

Da.:d pentru ca pe partitura sunt versurile si notele muzicale care te ajuta sa stii cum sa canti, pe ce ton...etc.

| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa inveti notele decat sa citesti partitura.Eu nu prea cant la chitara dar sper ca te-am ajutat. Fundita?