| Indian a întrebat:

Mi-am luat chitara clasica. Ce melodii pentru incepatori as putea canta la ea? Dati-mi nume de trupe, de melodii, site-uri, etc.Precizez ca sunt fffff. incepatoare(am primit-o de Mos Craciun si vreau sa invat singura sa cant la ea)

6 răspunsuri:
| Liniuta a răspuns:

Jason Mraz-I'm yours

| bd a răspuns:

Intra pe youtube
lectiadechitara
e foarte ok happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fate una cu chitara si cantecele vor veni singure cu drag joe jonas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, te pot ajuta eu, da-mi add la ektasyy. Te pot ajuta cu trecerile, si cu cantece de incepatori.

| Mirunaaaa a răspuns:

Eu cant de asemenea la chitara doar ca a mea e electro-acustica si am si una electrica.Pentru a canta ceva melodii ai nevoie de antrenament sau, la chitarile mele mi-au dat o foaie cu acorduri si melodia ANDRII POPA. Poti sa te iei dupa acea foaie deoarece sunt acordurile cele mai frecvent folosite in diverse melodii.Alta solutie ar fi numai daca te inscrii la Clubul Copiilor sau Palatul copiilor. E gratuit cursul... poti inca sa dai la google acorduri de chitari si sa scrii melodii cantate la chitara si acordurile acestora.BAFTAwinking,,, SARBATORI FERICITE!