| RockNbeer a întrebat:

Mr.Burzum(Varg Vikernes), ce parere aveti de muzica lui?
Credeti ca transmite ceva?
Ce parere aveti despre el ca persoana si toate "infractiunele" comise impotriva crestinismului? happy

7 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Burzum probabil e trupa mea preferată de black metal,chiar dacă are un singur membru,hm. Dacă transmite ceva,asta depinde de cine ascultă.
Nu prea-mi pasă că Varg e certat cu creştinismul,că ocazional vrea să incendieze biserici(oricum sunt inutile,deci nu-s o pierdere), că a pierdut câţiva ani prin închisoare, că-i rasist şi alte rahaturi de genu'. Neah, se pricepe la BM, asta contează.

| RockNbeer explică (pentru Holocaust):

Omu asta face un bine societati arzand cladirile inutile,si asta in timpul lui personal, si este bagat la racoare, in loc sa fie platit, ce justitie penibila...
Ca se pricepe la BM, este de necontestat.
Merci de raspuns

| MetalForever a răspuns (pentru RockNbeer):

Gresesti,arderea unei biserici e considerata o infractiune, oricat de religios ai fi.Si de aceea Burzum e ''certat'' cu crestinismul(si pentru ca l-a omorat pe Euronymous, eu consider aceasta o pierdere foarte impprtanta in black metal-dar este o CRIMA. Orice crima are pedeapsa, plus ca Vikernes s-a declarat indiferent de crima lui.).In societatea de azi, orice fapta rea e pedepsita-asta e.Si sa arzi o biserica, oricat de ateu te-ai crede, e o fapta prosteasca.In primul rand petreci ceva ani din viata ta la inchisoare-certat cu justitia-si mnah, e proprietatea cuiva...aici e conduita morala-daca vine acum Vikernes si iti da foc la casa, ca asa vrea el-o sa il mai apreciezi asa de mult? Ca nu esti religios-nici eu nu is-dar am teorii proprii sau imprumutate prin care ma sustin.Vikernes zice ca. Dumnezeu nu exista.De ce? Pur si simplu.ARGUMENT!

| RockNbeer explică (pentru MetalForever):

Bisericile arse de Vikernes au fost "restaurate" de catre catolici, de fapt, acele biserici au fost in prima faza biserici pagane, de aceea le-a dat foc.
Pe vremea aceea el se considera pagan, si iti dai si tu seama ca nu sa simtit deloc in regula sa vada niste cladiri pagane transformate in unele catolice.

| MetalForever a răspuns (pentru RockNbeer):

Dar Vikernes nu e religios.Nu a facut asta din religie.Asta e o scuza buna pentru 21 de ani de inchisoarelaughing)(plus crima).Da poate de aia nu eu dat mai multi ani pentru ca Euronymous facea parte dintr-o trupa de muzica ''crestineasca'', si o zis catolicii ca mna..nu e o pierdere.

| TheAvenger a răspuns:

Burzum nu mi-a placut niciodata laughing. Mai nou vad ca-i mainstream, toti pustii il venereaza pe Varg. Nu vad de ce ar trebui sa venerezi un criminal.

| RockNbeer explică (pentru TheAvenger):

Ar trebui sa mi fie ciuda ca nu ma venereaza pe mine?
N-am nevoie de astfel de discipoli