| anonim_4396 a întrebat:

MTV. Ancient. black metal. http://www.youtube.com/watch?v=OWMb7EC8gBo&feature=relat ed

8 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Sincer, mă mir că au dat Ancient pe MTV, poate postul avea cândva zile mai bune, acum doar pe VH1 din când în când mai dau, în rest... nu mai zic nimic. Și totuși nu cred că a fost prea de curând televizat clipul, din câte știu Ancient e formată undeva prin anii 90 și melodia cred că e tot pe atunci. Oricum dacă așa era MTV pe la începutul anilor 90, atunci vreau MTV-ul de atunci.

| anonim_4396 explică (pentru FucktheSystem):

Cine nu vrea MTV-ul de atunci? eu cu MTV-ul asta am crescut. si cu emisuinile astea de pe TVR si Antena 1 ( prin 97 ) - is un pic mai batran - http://www.youtube.com/watch?v=LLiCR_MK9zo, http://www.youtube.com/watch?v=6LFK2mliTw0, http://www.youtube.com/watch?v=KZdaBXD3qkU&feature=related, http://www.youtube.com/watch?v=eJ6K_SMpY_Q&feature=related
vreau sa fiu iar adolescent in '90, sa fie muzica si lumea de atunci. in ziua de azi plozii de liceu care sunt cum eram noi sunt raritati. ma bucur cand va vad pe voi, cativa tineri ca stiti ce e muzica buna

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer mulți nu vor MTV-ul de atunci, dacă asta vroia majoritatea sigur asta era și pe MTV.
Oricum, ce era televizunea și ce a ajuns. Dacă așa ar fi televiziunea și-n zilele noastre cred că m-aș uita și eu la televizor, acum când deschizi televizorul numai telenovele ieftine, ca să nu mai zic de ce se difuzează pe posturile de muzică, poluare fonică. În loc să promovăm adevărata muzică românească noi ne lăudăm cu „mândii naționale" cum ar fi Inna și alte guriste care cică fac furori. Sunt atâți artiști buni și în românia și în străninătate doar că nu se pormovează. Generația asta vrea să fie la modă, ce nu e la modă, scos acum 2 minute e „nașpa", muzică veche. (în categoria asta intră o melodie de obicei de la 2 săpătmâni de la lansare).
Orcum cel mai mult mi-ar plăcea să se promoveze pe TVR ( că nu degeaba e postul național) muzica românească adevărată, chiar ar fi un vis, și pe MTV muzica străină adevărată. Dar asta e, rămân cu visele și youtube.
Muzica bună fie cu tine! http://www.youtube.com/watch?v=e_Jk4oIWW9s&feature=related

| Dumnezău a răspuns (pentru FucktheSystem):

U TV ce mai dau o ora din 100 ceva rock,intr-o saptamana, si acela, majoritar de proasta calitate.Noroc ca am gasit marti,The Unforgiven II acolo,sex for the ears! Nu zic neaparat de black/death, dar chair s-ar merita promovate trupe de rock adevarat la noi, nu chestii soft.Si nu doar la noi a aparut softuiala.La EMA 2011 la best rock au fost nominalizate astea: Coldplay,Linkin Park,The Killers, Kings of Leon, Foo Fighters.Doua trupe stricate,doua de hipsteri si una nu foarte stralucita. Daca crezi ca la noi, curentul de ''culenitate'' si trenduiala e dureros, sa vezi la americani cum decurge treaba.Nu doar in muzica,peste tot.N-ar vorbi unul de varsta noastra de trupe gen Slayer sau Blind Guardian,sau macar un Nirvana,ei vorbesc de dubstep,k-pop,denebe si tectonic(apropo,gay dans).N-ar vorbi unu' de Morgan Freeman sau Tom Hanks, ei stiu ca or sa dea navala ca oile in cinematografe incepand de pe 17, si vor saliva fetitele culenitatii privind cum o tuta alege intre un mort si o javra. Unde e MTV-ul parintilor nostri, care 12 ore din 24 iti baga pe gat big four-ul grunge-ului, si muzica buna?

Ce bine se potriveste asta pe tema: http://www.youtube.com/watch?v=u6KXgjLqSTg

| FucktheSystem a răspuns (pentru Dumnezău):

Da știu și de ora de rock de pe Utv, m-am uitat vara asta la o ediție și am conștientizat că din întreaga oră decât 2 melodii au fost bune, deci mai bine mă lipsesc.
Și da, moda face victime, e grav să ajungi așa...

| anonim_4396 explică (pentru FucktheSystem):

Eu vara asta am prins intr-o luni pe ceva canal ( avea ca logo un 1 verde ) o seara PanterA. mi-a cazut tigara din mana cand am vazut. acum am o frumusete de gaura in canapea. dar a meritat. din pacate a doua zi, cand am dat entuziasmat pe 1-le ala verde, canta ceva negru.

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru FucktheSystem):

La acest comentariu despre ce a ajuns televiziunea si radioul in zilele noastre merge bine asta:http://www.youtube.com/watch?v=bYKLNWX5PfM

| Necrophagist a răspuns:

Eu cand pun intrebari de genul am doar raspunsul meu.Doi oameni tot e ceva mai arky