| anonim_4396 a întrebat:

Nu am înțeles niciodată de ce pentru Eurovision nu se aleg cântăreți mai buni și mai populari din România, ca de exemplu Andra, Paula Seling, Delia sau Inna?
De ce aleg nume mai puțin populare și mai puțin talentate, gen acea Roxen de care eu nici nu auzisem până acum?
După ce criterii se fac preselecțiile?

Răspuns Câştigător
| Monst a răspuns:

Preselectiile sunt aranjate de dinainte politic si se stiu de dinainte cine trece si cine castiga in niciun caz Romania. Dupa parerea mea a fost cea mai proasta interpretare de la Eurovision. Miscarea scenica nu a fost in corelatie cu piesa. Voce ioc si mai era si despuiata zici ca juca in filme xxx la fel imbracata ca o femeie usoara de pe marginea soselei.Cea mai proasta interpretare care a fost la Eurovision din Romania.

| anonim_4396 explică (pentru Monst):

Și eu m-am mirat când am văzut pozele cu ea de la Eurovision.
Foarte neinspirată și vulgară vestimentație.
Nu știu cum de i s-a permis să se îmbrace așa.

| anonim_4396 explică (pentru Monst):

Am intrat pe Youtube sa vad ce a facut si cum s-a imbracat... meh. Nu m-a dat pe spate.

Dar faza tare e ca Roxen e romanca, aia din comentarii sunt tot romani si ii scriu toti in engleza laughing

| Monst a răspuns (pentru anonim_4396):

Lool

15 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Aranjamente.
Și mie mi - ar place sa o vad pe Andra sau Delia la Eurovision. Mai ales ca sunt cintarete de un asemenea calibru incit pot concepe oricind o piesa special pentru Eurovision.

| relian a răspuns:

Nu ma pricep, dar zic si eu ceva,, dau cu presupusu.Cred ca cine spui tu nu participa pentru ca nau voce,alta problema nu vad care ar fi.
Alea ce va plac voua scot melodii care sunt prelucrate, daca le pui sa cante live, probabil dai si fugi laughing
Mai degraba ar face o melodie pentru manelisti, aia au voce, stiu sa cante fara scoala, banui ca eurovision nu te facvi a canta si canta banda laughing

| cristi202 a răspuns (pentru relian):

Una ce imi place mie :
https://youtu.be/nJTOD5jjac4
Delia, live. Și nu am fugit, adică nu am închis telefonul. happy
Nu e chiar cum spui. Avem valori demne de Eurovision. Dar nici Eurovision nu mai e ce a fost.

| Wr3nch a răspuns:

E simplu. Nu poti fi ales daca nu participi.

| Catrice a răspuns:

Ma Paula și inna o fost acum ceva vreme.
Cică sa lăsam prospături la teveu

| cristi202 a răspuns (pentru Catrice):

Prospaturi sau prostpaturi? happy happy happy

| Catrice a răspuns (pentru cristi202):

Eh tot aceeași esență auhee hee

| oglindasultanului a răspuns:

Pai cred ca asta e scopul, sa faca reclama. Si inna cand era noua, a aparut la balkanika tv intr-un concurs din asta.

| Invictusman a răspuns:

Irina Rimes ar fi meritat, îmi place cum canta și cum e ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu am auzit de Roxen, nu imi explic care sunt criteriile laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am dat un search de curiozitate. Cam astea ar fi criteriile:

http://eurovision.tvr.ro/2020/regulament.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu si nu vad de ce m-ar interesa asa subiect.