| Danny28 a întrebat:

Nu știu dacă am postat la categoria potrivită. Ce părere aveți despre acei pensionari care stau pe Facebook și judecă preferințele muzicale ale generației tinere? De exemplu am intrat astăzi pe Facebook și am văzut că au postat cei de la Saga poze de la festival, iar în comentarii văd o groază de pensionari care blamează toată generația tânără fiindcă 2-3 au murit din cauza drogurilor, dar nu e ca și cum doar la festivaluri de muzică se droghează oamenii. Și încă o chestie care m-a deranjat e că acei vârstnici judecă toată generația tânără prin simplul fapt că ascultă muzică electronică și spun că cei care ascultă acest gen de muzică nu au viitor, eu unul nu înțeleg care e problema, mai vedeam niște comentarii venite tot de la acești oameni "răsăriți" cum că festivalurile de muzică electronică sunt venite de la satana. Chiar atât de bătuți în cap sunt oamenii în ziua de azi?

5 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Ce-i drept festivalurile de muzica sunt mai mult despre consum de droguri decât despre muzică, din păcate. Și se știa asta cu mult înainte să moară deștepții aia.

| Danny28 explică (pentru CostinAlamariu):

Aici este doar vina autorităților și a celor care consumă droguri, totuși eu nu înțeleg cum poate fi băgată o generație întreagă în aceeași oală cu niște tâmpiți care se droghează.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Danny28):

Eh, toata lumea mai generalizeaza din când în când. Nu pot zice că nu am anumite prejudecati in ceea ce priveste unele generatii whistling

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoria mai potrivită pentru această întrebare este Conversații.

Ca răspuns strict la întrebare: acei pensionari au trăit în alte epoci, unde muzica, filmele, totul, erau diferite de cele de acum, de aceea acele răspunsuri. Discrepanța dintre generații.

| MyNameisEduard a răspuns:

Eu iubesc edm, nu mă interesează ce spun acei pensionari. Până acum auzeam că cei care asculta rock sunt sataniști si nu-i așa, dar acum și electronică? Ce mai urmează, muzica pop?