| SoNevable a întrebat:

O chitara de genul Fender squier bullet strat poate sa faca metal de la sine sau totul tine de amplificator? Am vazut multe video-uri pe youtube si mai mult m-au indus in eraore. Unii spuneau ca nu ai nevoie de amplificator ca sa faci metal cu o asemenea chitara, altii spuneai ca ai nevoie. Voi ce parere aveti?
Din cate am inteles, chitara este mai mult pentru blues

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

Ai nevoie de amplificator, indiferent ce canti.
Poti canta si metal, dar nu asa de eficient cum poti cu alta chitara. Intr-adevar, e mai mult pentru blues, genuri usoare, fiindca e o chitara ieftina.

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Îți trebuie amplificator.