| RoxanaPicsi a întrebat:

Paii. o intrebare. Sunt fata. Si ce daca? Ascult muzica rock. credeti ca sunt vreo satanista? Nu stiu de ce am pus intrebarea asta. Dar sunt chiar curioasa. Astept raspunsuri inteligente!

Răspuns Câştigător
| soraGrime a răspuns:

Si eu sunt rockerita, si nu sunt satanista(dar nici nu ma inchin la fiecare icoana sau biserica). Pot spune ca nu sunt nici satanista nici crestina.
Daca tu crezi ca ascultand rock esti automat satanist gresesti foarte, dar FOARTE mult! Exista unii black metalisti(si eu ascult black metal) acre chiar sunt satanisti.Nu am nici o problema cu ei, fiindca sunt foarte de treaba. Dar lumea ii percepe altcumva, si de acolo lumea spune si despre alti oameni care asculta rock ca sunt satanisti.Asta e chestia care ma enerveaza si pe mine!
Acum depinde, daca asculti ceva ca Paramore sau Adam Lambert, nu prea poti spune ca esti rockerita sau satanista. Urasc trupele astea de "alternative". rockul adevarat sunt trupele vechi de rock si metal.Si apropo, alternativul nu este rock big grin
Si ca sa nu deviez de la subiect, nu, nu esti satanista.

20 răspunsuri:
| traficanta a răspuns:

Pai sa stii ca in fata Bisericii asa se credewinking acum. faci ce crezi, oricum si eu asta cred.doar din ritmul si din versurile muzicii asteia.pffoh go on

| CIP_7332 a răspuns:

Nu orice fata care asculta rock e satanista! Sunt unele care i-au in serios lucrul asta cu rock si asculta orice melodie, se taie cu lama...etc.Unele melodii rock sunt frumoase de ex: http://www.youtube.com/watch?v=MCMp5pB-vjQ

| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Da! Foarte satanista!
Glumeamlaughing.
Daca asculti rock nu inseamna neaparat ca trebuie sa fii asociat cu satana.Acum bine. Daca iti pui 1001 pe piercing-uri, te machiezi strident si porti haine mai iesite din comun se schimba treaba... Dar sincer, nu imi pari genul.

O seara placuta!

| RoMen12 a răspuns:

Cred ca esti o fata care vrea musai sa sara in ochi.De asta ai pus intrebarea.
Acum la subiect. Daca asculti rock nu inseamna ca esti satanist/a sau ceva de genu.Asta e o mentalitate de babe care e prezenta in Romania.

| Def a răspuns:

In nici un cazbatting eyelashes

eu nu cred ca daca asculti muzica rock esti satanista:d

| marleneanu_8728 a răspuns:

Muzica e frumoasa in general da doar so asculti nu sa faci ce vezi ca fac aia din melodiebig grin

NOname
| NOname a răspuns:

De ce sa fii satanista? Iti place muzica Rock si atat. Ce e rau in asta?winking

| DAC a răspuns:

Fiecare asculta ce gen simte ca il reprezinta, iar daca tie iti place rock-ul, nici o problema! Asculta ceea ce iti place, fara sa te intereseaze de parerea altora happy
Daca ei cred ca esti satanista, e problema lor, inseamna ca ei nu stiu ce presupune muzica rock happy

Răspuns utilizator avertizat
| SmileeBaby a răspuns:

Sincer. eu nu cred ca ai fi vreo satanistaa daca asculti rock, ai pierce sau mai stiu eu ce oh go on.Doar ca taranul cand aude de rock primul lucru care ii vine in cap ii satanismul tongue deci stai relax.

| Doddel a răspuns:

Baiiiii satanisto!
Stai chill, ce daca asculti rock? nu are nimic, fiecare avem un gen preferat.
Pun pariu ca esti o persoana foarte vesela si deschisa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://minilink.ro/bt

| mia_7796 a răspuns:

Si eu ascult muzica rock si nu ma consider satanista. (nici nu sunt) conteaza cum te simti tu pe melodiile pe care le asculti si ce stare iti transmit iar ca sa fii satanista trebuie sa te simti atras de intuneric si sa ai un anumit comportament. informeaza-te http://www.bisericasatanista.org/tag/satanisti

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Nu, nu cred ca esti satanista. Dar daca ai fi ar fi vreo problema?
Cunosc oameni satanisti si nu mi se pare ceva gresit.Este o religie ca oricarea alta insa sper deosebire de crestinism nu indobitoceste oamenii si nu le impune gandirea de "turma".

| RoxanaPicsi explică:

GunsNRoses... Hai sa iti zic ceva. Ascult Rock. dar sincer in afara de melodia celor de la paramore " Decode" si "Ignorance". Detest melodiile lor. si Adam Lambert. mi se pare prea... De fapt. nu cumva canta muzica pop? raised eyebrows adica din ce spun cei de la Utv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm! Si ce daca asculti muzica rok, daca asta aiti place asta asculti.Stai linistita ca nu inseamna ca esti satanista.Si mie imi plac foarte mult manelele dar asta nu inseamna ca sunt tiganca.Fiecare cu urechea lui muzicala. dana sandu

| Kumiko a răspuns:

Pai. cine nu asculta rock? oh go on.
In fine. nu trebuie sa fii neaparat satanista daca asculti rock.
SI eu ascult rock si stii asta ff bine ce ascult.winking

| xXxKidFromDarkSidexXx a răspuns:

Hei, si eu ascult aproape orice gen din categoria rock, dar mai mult rock vesel (punk) si parerea mea e ca cei care cred ca esti satanist/a daca asculti muzica rock is niste tampiti. spre exemplu, uite o melodie : http://www.youtube.com/watch?v=QfcLcDBII78 asta e o trupa de punk-rock foarte calumea, au muzica vesela. deci wtf, cum sa crezi ca daca asculti asta, de exemplu, esti satanist/a? :))) lol o. o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii satanist nu inseamna sa asculti muzica rock sau stiu eu ce, ci sa evoluezi pe plan spiritual.

| Samy_9877 a răspuns:

Rock-ul e cea mai buna muzica care o poti asculta pe pamant!happy