| Deea_1960 a întrebat:

Heihappy am o intrebare...adica mai mult astept un raspunshappy deci:eu am fost rockerita si emo si m.am lasat de asta o vreme da toti prietenii mei sunt rockeri si cand ascult rock parca ar vrea satana sa ma traga la el nu stiu cum sa zic...parca vrea sa fiu satanista si sa fiu contra lui Dumnezeu da daca nu ascult nu sunt asa oare de ce?:-s dau fundaaaaapuppy dog eyes la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| GeOrGiiiiAnNa a răspuns:

Incearca sa nu mai asculti acest gen de muzica.Rock`ul este facut pentru oameni tari si o sa regreti mai tarziu daca revii la vechiul stil de viata!happy
Toate acestea se pot datora si unor traume din copilarie. poate daca ai suferit mult,de exemplu: despartirea parintilor, moartea cuiva foarte drag, batai.chestii de genul asta.Acesti copii au inclinatii sataniste.Incearca sa mergi la Biserica,sa vorbesti cu un preot, pentru ca in anumite momente in care nu mai esti lucida iti poti lua viata si ii vei face pe ai tai sa sufere!
Sa stii ca nu e de joaca cu astfel de chestii!
Asta e parerea mea, si sper ca sfaturile mele sa iti fie de folos!:*
Te pupp.Bafta!
Astept fundasmug

7 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Deea problema ta este destul de delicata.Asculta-ma cu atentie.Muzica rock este originara din africa era folosita la ritualurile pagane de invocare a demonilor.Rock-ul din ziua de azi seamana fff mult cu cel de atunci cam 80%.S-au facut niste experimente prin anii 70 cam asa au luat niste melodii celebre deale unor trupe rock si au fost derulate inapoi in sens invers de la coada la cap. Vreau sa iti spun ca melodiile se intelegeau perfect in ambele sensuri, in sensul normal era melodia in sine"nevinovata" iar in celalalt sens sunt mesaje satanice pe fata.Melodia are o influenta sublima de nesesizat asupra sufletului.Melodia rock tulbura sufletul si ii intuneca gandirea.De asta ai tu dendinte satanice. Uite aici un link folositor:http://www.sfaturiortodoxe.ro/_muzicarock.htm
si eu ascultam rock am trecut prin xact aceeasi situatie ca tine dar nu te nelinisti.Incearca sa asculti melodii normale dar fara rrock linistitoare... uite am cateva exemple aici:1)http://www.youtube.com/watch?v=XnPzR1-Dp2c
2)http://www.youtube.com/watch?v=6SvxaNQ6d7M
Iar daca te simti influentata inspre rau sa nu te nelinistesti.Sa nu uiti ca Dumnezeu este cu tine iar nicio faptura creata nu se poate pune cu Dumnezeu.Incearca sa tii cateva zile post si sa mergi al biserica sa vb cu un preot te va indruma bine si sa asculti slujba.In timpul slujbei pe altar, pe cruce se afla Insusi Dumnezeu Iisus Hristos Mantuitorul.Daca rostesti numele Domnului Iisus cu credinta, nadejde si iubire la El stai fara griji nu se va apropia nimic de tine:) Totul e s ai credinta.Tine minte:postul si rugaciunea fac minuni vb din experienta proprie. Sper din tot sufletul ca am reusit sa te ajut. Domnul fie cu tine.O zi buna in continuare:*

| Georgy_7404 a răspuns:

Sa incerci sa cunosti oameni noi care nu asc rock prietenii noi stiu ca e greu dar incearca

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Iti dau cateva exemple de trupe

Nightwish
Tiarra
Sirenia
Delain
Tristania
Epica
Lacuna Coil
Unsun
Krypteria
Draconian
After Forever
Tarja Turunen
Kamelot
Elysion
The Sins Of The Beloved
Amberian Dawn
Eyes of Eden

| Wehrmacht a răspuns:

Allrc24 bati campi omule. daca citesti pe site-uri de la biserica normal ca o sa gasesti numai aberatii despre muzica rock.Si nu inteleg? le cantau rock la demoni pana se trezeau? Am citit si eu un site in care scria exact acelasi lucru.Si nu prea imi mai amintesc ce scria dar stiu sigur ca singura legatura care era intre satanism si rock pe care o gaseau aia erau tobele.Chestia care o faceau ei la ritualuri se numeste voodoo nu rock.Si cu derularea inapoi a unei melodii...ai auzit sau citit asta si gata scrii peste tot? ai incercat macar sa cautii pe google versurile acelor melodii si sa vezi daca chiar e adevarat? Rock-ul nu are legatura cu demoni satana sau altele.

| Patry48485 a răspuns:

Du-te la un preot si intreaba-l, sa vezi ce iti spune.Ai grija cu chestile acestea.

| DevashaDemonGirl666 a răspuns:

Eu nu comentez la intrebari de genul asta pentru funda (chiar daca s-a dat deja) eu doar incerc sa le explic oamenilor adevarul. Daca vrei sa fi satanista, poti s-o faci. Nu o sa regreti nimic. Singurul dezavantaj este ca daca afla cineva nu tocmai de incredere ca incepe sa te judece, deci, eu zic sa nu spui la nimeni.

Sunt mai multe chestii care trebuie sa le faci pentru a fi satanista, asa ca iti vpi da site-ul asta:
bucurialuisatan.com

Eu cred ca dupa moarte, vei ajunge in "Iad si vei deveni un demon sau il vei sluji pe Satan. Oricum eu nu cred ca iadul este un loc plin de foc in care toata lumea tipa, si chiar daca asta ar fi adevarat, Satan tortureaza crestinii care au comis pacate si nu am fost acceptati in Rai. Dar eu pe acelasi site pe care ti l-am dat tie scrie ca Iadul e albastru in care Satan isi tine toti demonii sai.
Oricum eu am facut rituale, si sa fiu sincera...am simtit cum demonul ma atingea... dar m-am vandut sufletul lui Satan pentru iubirea lui, nu pentru bani, droguri si alte prostii. Am facut-o doar pentru iubirea lui, si am mai avut undele nopti cand se mai intamplau "chestii" prin camera si nu m-am speriat, din potriva. M-am simtit bine si am zambit pentru ca am fost fericita ca demonul si-a facut aparitia.
Si sa nu-i crezi pe prostii astia de crestini care spun lucruri urate despre demoni doar pentru ca "adevarul" din biblie a fost raspandit pe toata planeta. Dinpotriva. ADEVARUL a fost ascuns. Dar putini dintre noi l-au descoperit.

Oricum, sa-ti povestesc experienta mea stranie de cand eram mica.
Vroiam sa ma culc si eram toata invelita cu plapuma pentru ca de fiecare data cand dormeam cu orice parte a corpului dezvelita aveam cosmaruri. Mereu. Deci, eram toata invelita ci plapula mai putin la picioare, aproape adormisem, cand. cineva mi-a suflat la picioare! Stiu ca pare putin amuzant dar nu glumesc deloc! M-am speriat foarte tare...si parintii mei dormeau. asa ca m-am invelit complet. Am mai multe experiente dar mi-ar lua ore sa le spun pe toate.

Oricum, daca vrei sa devii satanista si sa stii mai multe, poti sa ma contactezi si sa vorbesti cu mine.

Satan is protecting you!