| SkatM4 a întrebat:

Pareri, pentru versurile mele ( RAP ). Funda. Mutlumesc anticipat pentru injuraturi/pareri/etc...

Ori cat de greu imi e, ma culc la loc

Constient de faptul' ca maine cand ma voi trezi nu-mi v-a mai pasa deloc

Ma uit in jur, toti imi sunt prieteni

Da' la primul obstacol, dau de dracu', prietenii au plecat, oare ce s-a intamplat?

Pentru mine exista prieteni falsi, si dusmani adevarati

Sunt singuru prost dintre toti astia multi, care continua sa faca ceea ce-i place

Constient de faptul ca n-are nici-o treaba cu ceea ce face

Imi sta in puteri sa nu-mi pese de alte pareri, d'aia sunt numit nesimtit

Si d'aia plec inainte sa fiu parasit

Daca am sa intarzi la intalnire, o sa bag aceeasi scuza extaziat, nu e vine mea, tramvaiu a intraziat

Sunt cel respins de respingatori, pentru ca in momentu' in care deschid gura nu gandesc de doua ori

Mama mereu imi spunea, ca sunt un nesmitit cum pot sa fac o fata sa ma astepte atat timp

Si eu d'aia mereu ii raspundeam, mama, eu fac doar ceea ce m-a invatat tata, tu stii cel mai bine nu-i asa?

Daca vi la mine sa ma saluti, si eu n-am chef de tine, am sa te evit cu atitudine, inca o doavada de nesimtire

Sunt aceelasi orgloios, arogant, infumurat n-o sa ma schimb de dragul tau, asta sunt si asta mor

O spun si ma repet sunt aceelas nesimtit, si n-am sa ma schimb

Ma mandresc cu asta, pentru ca sunt exact ceea ce simt

Nu te mai ascunde, sti la fel de bine ca mine, ca la fel esti si tu

Esti ipocrit daca spui ca nu

Te imbraci larg, te dai mare rapper, insa te rupi pe manele? Te poti numi prost nimic mai mult vere

Spun prostului ca-i prost pe fata nu ma ascund ca o paiata

Spun ce cred fara regret, chiar n-am nici un resentiment

Daca ai sa-mi ceri 5 lei, am sa ma fac ca nu te-am auzit, daca continui sa repeti, roaga-te sa nu fim pe un deal abrut, ti-ai fi dorit sa nu-mi fi cerut

Multe ma vor, problema e ca ma vor inchis, norocu' meu, inca sunt minor, ghinionu lor

Cand stiu ca am gresit, nu recunosc, mereu caut o scuza penibila ca sa ma scot.

Ma indragostesc din 5 in 5 minute, si pana a douza zi uit, de cine m-am indragostit, asta da tampit

Nu-mi pasa de ce cred alti, nu, chiar deloc

Sunt un emitator fara receptor, vorbesc singur ca bou

Asa ca de ce sa te ascult pe tine? Nu vad rostu

Nu ma consider perfect, daca m'as considera, ar fi din start un defect

Sunt aceelasi orgloios, arogant, infumurat n-o sa ma schimb de dragul tau, asta sunt si asta mor

O spun si ma repet sunt aceelas nesimtit, si n-am de gand sa ma schimb

Ma mandresc cu asta, pentru ca sunt exact ceea ce simt

Nu te mai ascunde, sti la fel de bine ca mine, ca la fel esti si tu

Esti ipocrit daca spui ca nu

Toti ati devenit niste siluete imbracate la fel, lipsite de caracter

Nici nu mai imi dau seama care mai e diferenta dintre ea si el

Cum ma numiti voi, eu sunt prostu, doar pentru ca nu ma schimb de dragu vostru

Arat cum sunt, nu ma ascund, fac ce-mi vine, si prieteni mei o stiu cel mai bine

Am putini prieteni, ce se pot numi prieteni, care sunt la fel ca mine

Nu le pasa de ce zici tu, nu le pasa de parerile nimanui

D'aia ii respect, daca esti la fel si tu, evident respectul meu iti aparatine, mai mult n-am ce sa-ti spun

Refuz din start, sa fiu indoctrinat, d'aia arat degetul mijlociu cand sunt intrebat

De ce nu vreau sa ma schimb, sa fiu la fel ca ceilalati

Un robot printre roboti, un hot printre hoti

Si d'aia raspund, cat mai amabil cu putinta, da-te-n morti ma-ti de paiata, fa-ti rost de o viata

Nu va mai diferentiez in multime, sunteti toti acelasi **** de caine

Niste roboti programati, sa faca toti la fel, niste masinari lipsite de caracter

Fiecare dintre voi sunteti niste actori

Ce in fiecare dimineata, isi iau alta fata

N-am nevoie de nimeni, sa ma invete sa zbor

Tot ce stiu, am invatat de unu singur, n-am nevoie de ajutor

Sunt aceelasi orgloios, arogant, infumurat n-o sa ma schimb de dragul tau, asta sunt si asta mor

O spun si ma repet sunnt aceelasi nesimtit, si n-am sa ma schimb

Ma mandresc cu asta, pentru ca sunt exact ce ma simt

Nu te mai ascunde sti la fel de bine ca mine, ca asa esti si tu

Esti ipocrit daca spui ca nu

Daca e petrecere, pazea ascundeti bautura

Ca vin cu ai mei, si ramaneti cu sticla

Ma imbat ca porcu, fara sa-mi pese ce iese, devenind laitmotiv-ul, petreceri

Sti tu, cum se zice trebuie sa te duca mintea ca sa-ti dai seama ca esti prost

Si de aia recunosc, in unele sitatuti sunt exagerat de prost

Nu ma mai intreba ce drum am sa aleg

Cat timp tu ma consideri un nimeni, aici nu mai ai ce sa spui, in concluzie merg pe caleea nimanui

Ce sa zic e fenemonu' de turma, d'aia sunt putini cei ce aleg caleea cea buna

Nu toata lumea e la fel, da cu timpu devin si ei, niste mecanisme ce au in comun aceelasi viciu

De ce sa fiu la fel ca ei, spune-mi tu, nu vad nici un beneficiu, ramas bun.

13 răspunsuri:
| Medema a răspuns:

Versuri ...nu pot sa zic de **** ca l-as jignii pe JB,glumesc,ai rima,e si ceva asonanta,doar un singur lucru: Tu zici in rimele tale ca esti nesimtit si nu iti pasa de parerea mea,dar tu totusi ne ceri parerea,uite ce e mai ales ca ai zis ca ai facut rap si ai pus si o poza cu Haarp Cord la avatar,tu nu canti rap intelegi? Tu nu reciti rap,nu ingani rap,tu faci rap tu simti rap tu trebuie sa respiri rap in **** mea ca sa faci rime perfecte, nu poti sa spui pe beat ca esti mare magnat si te plac femeiel cand tu **** numai picioare in gard intelegi?

Versurile trebuei sa spuna ceva real desore tine pentru ca oamenii isi vor da seama ca minti in ceea ce faci, tu in verusrile astea aproape ca ai dat-o-n manele, daca vezi ce rima fac cand sunt obosit ramai masca iti vorbesc in rime ca un casetofon, pentru ca in momentu lala simt rima! Intelegi?

| lpavel a răspuns:

Sper sa nu te jignesc prea tare, dar daca chiar asa esti cu adevarat cum zici aici, trebuie sa-ti spun ca esti cea mai mare jigodie nascuta vreodata pe pamant!
Apoi daca esti sau NU esti, ma intreb eu cui crezi ca va placea piesa asta?
Bine sa zicem ca mai sunt alterati, bolnavi psihic printre noi care ar aprecia asta dar ei sunt numai 1 la suta, crezi ca cu atat vei putea ajunge un cantaret rap?
In fine, cu o asa atitudine NU vei avea NICIODATA prieteni normali sau adevarati iar mai devreme sau mai tarziu te ve trezi la inchisoare pentru ani buni sau mai rau, vei muri, sa nu mai zic cauza ca ar fi prea lunga...

| SkatM4 explică (pentru lpavel):

Scurt si la obiect, pentru mine e un compliment.

| Duucu a răspuns (pentru lpavel):

Toată lumea e bolnavă psihic pe internet...

| cristimihailov a răspuns:

Nu imi dau seama daca asta este:
1. strigatul debusolat al depresiei
2. o incercare de a iesi in fata

Pe scurt, poate ar fi mai bine sa te uiti la comedii si la documentare motivationale.

Răspuns utilizator avertizat
| allyn333 a răspuns:

Si eu sunt rapper si eu compun melodii. Dar tie tia iesit asta exprimanti viata in vrsuri, uite cateva de ale mele.

Cel mai bun prieten al meu, sunt eu si asta ma doare
Caci am avut incredere-n prea multi acum se pare
Am crezut ca Arssura rapper era
Si cu asta am creat versurile astea
Eu, Batique si Arssura rap-ul prezentam
Si pe toti din alte muzici cu bazooka-i impuscam
Nu stau sa vezi toate creatiile mele, te inteleg :
Daca de rap nu te legi,
Asta inseamna ca n-ai cum sa-l intelegi!

| EmoPikaChu666 a răspuns:

Este interesant dar ai grije mare la ritmul pe care vrei să îl creezi, şi nu ar fi rău nişte beatbox pe lângă versuri ar suna destul de okay pentru început. Apreciez muzica foarte mult, mai puţin manelele, însă ai de muncă dar nu foarte mult. Eu compun poezii şi uneori cântece, e adevărat nu mereu iese bine şi chiar şi eu am nevoie de ajutor pentru a putea scrie şi de sfaturi. Baftă.

| lpavel a răspuns (pentru EmoPikaChu666):

Ti se pare interesant? laughing))) Probabil si poeziile tale suna la fel de interesante laughing))))) Multa bafta cu ele! laughing)))

| SkatM4 explică (pentru lpavel):

Plus, ca nu cred ca ai inteles mesaju, nici pe departe. Si daca tot esti poetul poetilor de iti permiti sa te iei de acel baiat ( cu poeziile) te invit sa faci un vers. Cu zero stima, si cu lipsa de respect, te saluta un ''bolnav psihic''.

| EmoPikaChu666 a răspuns (pentru lpavel):

Serios? ai tu o carte de poezii publicată recent şi nu ştiu eu? -_- Mă rog dacă aşa spui tu... Oricum fiecare cu părerea lui dar nu înţeleg dc te bagi peste părerea mea te-am băgat eu în seamă cumva? M-am luat eu cumva de tine ca să începi să comentezi? Ţi-am cerut cumva părerea despre poeziile mele? Dacă nu ţi-am cerut-o te rog frumos să taci.

| EmoPikaChu666 a răspuns (pentru SkatM4):

Sunt fată :''>

| SkatM4 explică (pentru EmoPikaChu666):

Scuza-ma laughing. Pikachu, m-a debusolat.