| raluca_5113 a întrebat:

Pe cat incepe disney chanell?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

19 septembrie. off cata patima sa vezi catzi o sa se creada vedete.(selena gomez.demi lovato nick, kevin, joe) si alti...

13 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

19 septembrie

| Gabry a răspuns:

Mi se pare ca pe 18 sau 19 septembrie

| teopinkrose a răspuns:

Pe jetix, pe 19 septembrie happy

Rezumatul serialelor Disney Channels

'Hannah Montana'
'Hannah Montana' este un serial de comedie live ce prezinta viata unei adolescente tipice, Miley Stewart, care locuieste cu fratele mai mare si tatal sau vaduv, compozitor. Fara ca prietenii si colegii ei de clasa sa stie, Miley are o viata dubla secreta - este vedeta pop celebra in toata lumea: Hannah Montana. Combinand imaginea de scena cu costumele creative, Miley descopera ca se poate bucura de ce e mai frumos din ambele lumi - celebritatea si succesul unei cantarete foarte cunoscute si distractia de a fi la liceu impreuna cu cei mai buni prieteni, Lilly si Oliver, carora le-a incredintat secretul identitatii sale.

'Phineas and Ferb'
in acest serial animat de comedie, 2D, plin de momente muzicale, pentru copii, adolescenti si familii, ingeniosul Phineas Flynn si fratele sau vitreg plin de resurse, Ferb Fletcher, isi pun in plan sa elimine plictiseala si se straduiesc ca fiecare din cele 104 zile din vacanta de vara sa conteze. Printre proiectele lor pline de distractie se numara construirea unui roller coaster la scara reala, crearea unui nou sezon numit 'swinter', transformarea peste noapte in fenomene ale muzicii pop, crearea unei plaje in curtea din spate unde sa organizeze o competitie de surf, si calatorii inapoi in timp in perioada Jurassicului. in aventurile lor, sunt insotiti de Ornitorincul Perry, animalul aparent fara minte al familiei, care, nestiut de nimeni, are o viata dubla ca agreabilul agent secret P, in efortul de a salva lumea din calea meschinului Dr. Doofenshmirtz. intre timp, sora mai mare -Candace este inspaimantata de poznele fratilor sai si isi propune ca misiunea ei in viata sa fie deconspirarea lor fata de Mama si Tata, desi se pare ca nu-i poate prinde niciodata asupra faptului.

'JONAS'
Un adevarat fenomen muzical, Jonas Brothers interpreteaza rolurile unor vedete rock fictive in acest sitcom evidentiat prin muzica originala prezenta in multe dintre episoade. Povestea ii urmareste pe fratii vedete rock Kevin, Joe si Nick Lucas care formeaza trupa JONAS, de la intalniri comice la aventuri pe masura ce incearca sa traiasca o viata obisnuita, desi sunt inconjurati de chitari, turnee ale trupei JONAS, haine la moda si o multime de fani infocati care le urmaresc fiecare miscare. Actiunea serialului are loc in casa din New Jersey a fratilor Lucas (o fosta unitate de pompieri), unde locuiesc cu parintii lor, Tom si Sandy, si fratele mai mic Frankie, si la Academia Horace Mantis, scoala privata la care studiaza impreuna cu vechea lor prietena si guru al stilului, Stella Malone, si Macy Misa, cea care s-a auto-proclamat fanul JONAS #1.

'Magicienii din Waverly Place'
Alex Russo si fratii sai Justin si Max sunt aproape la fel ca adolescentii din cartierul lor din Manhattan, cu o singura mare diferenta: ei provin dintr-un sir lung de vrajitori si trebuie sa invete sa-si controleze puterile magice aflate in plina dezvoltare sau, altfel, risca sa le piarda. Tatal lor s-a nascut cu aceleasi puteri, dar a fost obligat sa renunte la ele atunci cand s-a maritat cu mama lor, o muritoare pe nume Theresa. Acum, in timp ce parintii se ocupa cu afacerea familiei, Waverly Sub Station, cei trei frati intra si ies din situatii comice pe masura ce isi descopera puterile magice si noi provocari tipic adolescentine care se impart intre scoala, prieteni si familie.

'Manny Iscusitul'
'Manny Iscusitul', un serial multicultural inovator despre repararea lucrurilor, este creat pentru a le insufla micilor telespectatori entuziasmul de a aborda provocarile prezentate de viata, invatandu-i, in acelasi timp, cuvinte si expresii de baza in limba spaniola si punandu-i in contact cu aspecte ale culturii latine. Actiunea se petrece in cadrul comunitatii multiculturale din Sheet Rock Hills, iar povestea il urmareste pe Manny Garcia, un om priceput la toate, mereu vesel si care are o trusa de unelte vorbitoare si energice, (Felipe, Pat, Squeeze, Rusty, Stretch, Turner, Dusty si noul sosit, Flicker), dar impreuna isi ajuta vecinii cu proiectele lor de reparatii, indiferent daca sunt mari sau mici. in calea sa, Manny si prietenii sai intruchipeaza abilitatile de rezolvare a conflictelor si solutionare a problemelor, fapt care face parte din misiunea Playhouse Disney de a-i ajuta pe copii sa isi imagineze, sa invete si sa se dezvolte pe mai multe planuri.

'Mickey Mouse Clubhouse'
Nominalizat la premiul Emmy, programul vibrant, orientat spre invatare 'Mickey Mouse Clubhouse' invita o noua generatie de prescolari sa i se alature celui mai iubit personaj din lume rostind fraza 'magica', 'Meeska, Mooska, Mickey Mouse!' Astfel, o structura fantastica in forma de soarece va aparea in mod miraculos pentru a fi locul de intalnire si invatare pentru tinerii telespectatori si prietenii lor, Cei sase senzationali de la Disney: Mickey, Minnie, Pluto, Goofy, Daisy si Donald. Din Clubhouse, Mickey coordoneaza povestile pline de cantec si distractie care prezinta provocari stimulante construite in jurul unei teme a zilei.

Si mai sunt multe happy

| pisicutza_5001 a răspuns:

19 septembrie saddabea astept filmul Princess Program Protection

| DeeVee a răspuns:

19 septembrie.happy

| ICanLoveYou a răspuns:

Disney Chanell o sa inceapa pe 19 octombrie abia astept.big grin:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 19 septembrie crying
Mai este mooolttt!?
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

19 septembrie ora 9 cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 19 september

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 19 september a trimis jorji fundulea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe jetix si din 18 octombrie

| AndreeaaDewww a răspuns:

13 sep

| katomika14 a răspuns:

19 septemberie