| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cati dintre voi muzica inseamna viata? Toate momentele vietii fie ele bune sau rele, le traiti prin muzica? ce fel de muzica? si ce va inspira ea? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Prin muzică ne exprimăm sentimente diverse, rezonăm împreună cu acordurile vreunei melodii care ne reînvie unele amintiri, ne îndeamnă la bucurie sau ne alimentează tristeţea. Muzica uneori nici nu are nevoie de cuvinte. Ne însoţeşte din fragedă pruncie începând cu cântecul de leagăn al mamei şi terminând cu acordurile unui marş funebru sau în anumite zone cu plânsul cântat al bocitoarelor.
Muzica poate fi la fel de profundă în percepţia unui simplu amator de muzică sau a celor cultivaţi în această artă.
Personal evit " manelele ", muzica populară de proastă calitate şi rock-ul satanic.
Muzica face conversaţie cu sentimentele noastre fără alţi intermediari uneori transformând sunetul în imagini, contemplând sau topindu-ne pur şi simplu în melodie într-o uitare totală de noi.

| DeKoniec a răspuns (pentru Arthur):

Bun raspuns! dar nu garantez funda. mai astept si alte raspunsuriwinking

| Arthur a răspuns (pentru DeKoniec):

Nici o problemă prietene, am destule.

15 răspunsuri:
| WhiteWolf7 a răspuns:

Mai degraba fiecarui moment al vietii noastre I se potriveste o anumita melodie, nu mai am ce sa zic, a zis Arthur aproape totul deja.

| Nucreeed a răspuns:

Ascult multe genuri...de la muzica electronica(dnb,trance,techno,minimal,dubstep,hardstyle,electro s.a.m.d.) la metal,rock,jazz, gothic, heavy metal, blues, rap si multe altele ..si nu pot sa inteleg de ce majoritatea oamenilor urasc muzica electronica pentru ca nu o inteleg. zicand ca "sunt doar niste sunete facute pe calculator fara pic de talent" nu pot sa inteleg asta.

| DeKoniec a răspuns (pentru Nucreeed):

Care va sa zica esti de al meu?laughing eu ma droghiez cu muzica : dub, electronica, rap si hip-hop happy

| Nucreeed a răspuns (pentru DeKoniec):

A lol credeam ca esti rocker sau ceva..nu ca ar fi ceva rau.dar majoritatea care asculta rock/metal neglijeaza sau nici macar nu vor sa incerce alte genuri de muzica.

si da..ascult in mare parte muzica electronica big grin.

| DeKoniec a răspuns (pentru Nucreeed):

Ce te-a facut sa crezi ca ascult rock?rolling on the floor

| Nucreeed a răspuns (pentru DeKoniec):

Pai 90% din cei de pe siteu asta sunt rockerihappy credeam ca's singur pe aici laughing mereu cand cerea unu melodii faine dadeam muzica electronica si ma lua cu din astea "ce'i ma cu sunetele astea" rolling on the floor

| DeKoniec a răspuns (pentru Nucreeed):

rolling on the floor) eu i-am dat lu' unu tot pe TPU la care el "ce e zgrang-zdrangu asta?"
Suntem 3 : Eu, tu si Dubsterita ...Am invinsrolling on the floor

| Nucreeed a răspuns (pentru DeKoniec):

"ce e zgrang-zdrangu asta?" LMAO

mai era o fata pe aici care cica iubeste muzica de genu big grin
si app ai auzit de mrsuicidesheep? e un channel pe youtube foarte tare

| DeKoniec a răspuns (pentru Nucreeed):

Da, sunt abonat pe Yt la ei happy Dar MonstercatMedia? ii sti?

| Nucreeed a răspuns (pentru DeKoniec):

Da is abonat big grin la fel ca hospital records/spinnintv/liquicity si multe altele
si ma am vazut ca ai mt eden la meldoii.el ma introdus in genu asta de muzica acum cativa ani lol e prea bun omu

| DeKoniec a răspuns (pentru Nucreeed):

rolling on the floor)))))serios? eu am inceput sa ascult dub datorita lui Mt rolling on the floor)) ce face omu asta de ne atrage?

| Nucreeed a răspuns (pentru DeKoniec):

Habar nu am... dar mi-a placut de la inceput ..si totusi mi se pare underrated

| InsertName a răspuns:

Eu ascult in mare parte rock...e viata mea, ma face sa simt ca traiesc si in acelasi timp ma face sa ma simt mica, mica de tot. Trec prin momente in viata in care muzica ma alina dar uneori ma deprima. orice melodie imi da o stare de rau.