| TeoPT a întrebat:

Pentru cei care ascultă rock.
Vi s-a întâmplat să fiți considerați ciudați, anormali, sataniști și mai știu eu ce pentru că ascultați rock de către niște oameni mai proști ca maimuțele?

30 răspunsuri:
| TeoPT explică:

@Jelli
Da, așa e.

În general, mulțumesc pentru poveștile voastre. Eu nu am fost numit satanist niciodată (deocamdată, vine el liceul), doar rocker fals (puneau unii pariu că de la anul ascult manele și că eu ascult rock acum doar ca să mă dau Jmecher), ciudat, anormal bla bla bla. Atât îi duce pe unii capul.

| TeoPT explică:

Nu că mi-ar păsa tare mult de voturi, dar care e retardatul care votează nefolositor și stupid tuturor răspunsurilor de la întrebările mele recente și tuturor răspunsurilor mele? Chiar nu aveți ce face în viață, oameni buni?

@mhn24
Nu cred așa ceva.

Baftă

| LastChance a răspuns:

Da, de multe ori. De fiecare data cand vin acasa cu autobuzul de la scoala comenteaza fufele alea cocalare. Le aud "Hai sa punem manele sa o enervam pe asta", "Ala care nu asculta manele nu e om"(crima replica asta, am ras de m-am **** pe mine cand am auzit) sau "Cica nu asculta manele. Fite. Acasa sigur ii bubuie boxele cu manele si pana la urma eu la nunta ce ascult? Rock sau manele?". Astea sunt stupiditati spuse de alte stupiditati. E groaznic sa traiesti printre astfel de specimene, dar nu am ce face momentan. Totusi, ce e asa iesit din comun sa asculti rock? Din punctul meu de vedere rock-ul este superior oricarui alt gen de muzica. De ce? Nu ne trebuie cuvinte sa spunem de ce. Imi place cand vad cocalari comentand la adresa mea pentru ca in felul asta imi dau seama cat le sunt superioara lor. Ei nu inteleg rock-ul, nu stiu intelesul cuvantului astuia daca ei il definesc prin taierea venelor si zbieraturi. Dar eu ma gandesc...Cum sa te simti bine cand asculti o manea?

| AnaisC a răspuns:

Cum adica mai "prosti decat maimutele"?:|
Daca ar fi oamenii macar jumate' destepti cat o maimuta atunci lumea ar fi un loc mai bun.
Bine,nici nu ma mir intr-o lume(mai bine zis intr-o tara)in care domnesc prejudecatile sa te arate lumea cu degetu' pentru simplu' fapt ca ai un lant si bocanci in August.
Si da,mi se intampla in fiecare zi si aia care cred ca faptula sta ne face sa ne schimba pe manele,house, Lady Gaga, Gayba sau orice "este la moda" asta sa o creada ei.Ma rog, sunt unii al naibii de slabi de caracter care dupa primele chicote din jru' lor se asa pagubase si se preschimba in piti/coca da' sincer nu e cazu' meu si toata viata o sa fac doar ce-mi dicteaza sub continetul meu, prejudecati sunt peste tot si lumea e extrem de pestrita dar eu sunt eu si avand in vedere ca inca mai sunt amnelari pe cest pamant e il murdaresc cu incultura muicala nu am de ce sa ma opresc din urlat Metallica pe strada. Fapt pe care ii face pe unii sa-si bage unghia'n gat...
Pentru a intelege mai bine ce zic citeste pana la capat urmatorul post:
http://warandriot.blogspot.com/......e-pui.html
Pace!
www.WarAndRiot.blogspot.com

| AG a răspuns:

Buna,
Draga, sunt singura din clasa care asculta rock. Si nici macar nu ma imbrac ca o rockeritza "autentica". Adica am stilul meu. Putin negru, rosu etc. Dar pentru ca ascult rock si nu Inna, sau Manele, sunt ciudata planetei. Deci ma mir ca inca nu se leaga profii de mine, ca in rest... daca vrea cineva sa se lege de cineva, se leaga de mine. De ce? Pentru ca intru dimineata cu castile puse[stau destul de departe, si merg cu muzica in casti pana la scoala] sunt specimenul ciudat. Nu imi urla Guta sau clubareala in telefon in fiecare pauza, si pentru asta iar sunt ciudata. Ascult Marylin Manson, sunt aratata cu degetul ca fiind satanista. Prefer sa stau acasa sa ascult muzica ce MIE imi place, pe care nu o impun nimanui, sunt anormala. Ca nu vreau sa ies cu ei in parc sa ascultam Inna in grup.
Deci da, am trecut, si inca trec prin ce spui tu. Dar am invatat sa nu imi pese. Cum ai spus si tu: sunt MAI prosti ca maimutele. Ii las pe ei cu manele, clubareala si Bieber, si eu imi vad in continuare de muzica mea. Nu are de ce sa imi pese de parerea unor inapoiati mintal.
Peace Out!

| Sἶrenἶa a răspuns:

Mda...

la scoala unii imi zic ca sant satanista

ca mai merg cu trikouri negre...

da nu stiu care e problema lor wa x(

eu tot askult rock (metallove struck) asea ca...laughing)))

| Dean1996 a răspuns:

Nu numai ție ți se întamplă ci la toți care ascultă rock,lumea consideră că este mai bine să asculte muzica ritmată,proastă, de club,fără niciun fel de mesaj,si să dea din fund,decat să asculte muzica cu mesaj,frumoasă,adevarată.Dar știai asta până acum. În principal,dacă asculți rock,oamenii te fac satanist,de cele mai multe ori, de ce, o enigmă pentru mine.Rockeri au aceași mentalitate când vine vorba de muzică,la întrebarea ta,părerea mea este că toți îți vor da un raspuns asemanator cu al meu(nu neapărat ca al meu,pentru ca toți gandim într-un anumit mod,diferit). Îți voi povesti o întamplare pentru care am fost facută anormală. Eram la școală,ascultam muzică în caști, și colegele mele dansau pe Baby(nu doresc să spun artistul,pentru că m-am săturat), și am scos caștile.O colega a început să mă privească oripilată, dar a tăcut. În mintea mea radeam, știam că îmi atribuia mii de adjective pentru gusturile mele muzicale. Dupa,am pus Nightmare,de la Avenged Sevenfold, și m-a făcut anormală,a nu, scuză-mă, m-a sfătuit s-ascult muzică normalăbig grin.So,I know the feeling baby. După părerea mea, toți rockeri suntem numiți așa, din nefericire.

| TheDarkEmpire a răspuns:

Who fuckin' cares!
Daca tot ce zic toti tampitii "le pui la suflet", atunci te distrugi degeaba.Chestia cu satanismul am povestit-o chiar aici pe TPU, intr-o intrebare: "Aseara, mi-am spalat parul si am zis sa ies putin afara, la aer, dar fara sa-l prind in coada.In timp ce ma plimbam, la un moment dat se aude de pe cealalta parte a drumului "f***** sorele de satanisti". Calm, nu zic nimic, imi continui drumul. Dupa un timp, a inceput sa ma amuze faza.

Ei (masculii feroce iesiti pe timp de noapte la vanat) erau 3. Oare, l-ar fi tinut pe ala sa vina singur, si sa mi-o zica in fata?"

Ce ma doare ca zice ca-s satanist, nu au ei atata sange-n **** sa asculte ce ascult eu.De imbracaminte nu mai zic; par lung (pentru care am luptat si lupt si acum sa-l pastrez intact).
In Romania atat se stie: rocker = satanist (care da din cap)
Zicala aia, fiecare da din ce gandeste: manelistul din cur si rockerul din cap...etc
Povestea e fara sfarsit, da-i in ma-sa de analfabeti!

"I don't care what they say!
I really don't care!"

| Bogdanux a răspuns:

Da...dar de cele mai multe ori nu bag in seama, uneori mai ma enervez si arat "degetetu' magic", indiferent de persoana.

| Bogdanux a răspuns:

Last chance, ai perfecta dreptate.Din pacate cunosc si eu pe cineva care mi-a spus (inca consider ca la misto) ca daca nu asculti Guta, nu ai cultura generala laughing.In ziua respectiva nu am mai zis nimic crede-ma laughing.

| Crisis a răspuns:

Nu cred ca exista rocker care n-a fost insultat de catre babuinii manelisti. Da, am fost numita satanista de multe ori, sau vrajitoare, sau ciudata, anormala. Stii ceva? Sa le bag in gaura mamelor lor parerile, nu-mi pasa. Azi au fost cred ca in jur de 30 de grade si am mers afara imbracata in negru si gros. Cred ca am intalnit vreo 3 "haladitzi si jmekeritzi" care s-au uitat la mine urat si unul chiar a zis ceva, da' n-am inteles prea bine [e greu sa vorbesti cand ai shaorma in gura].
Ce poti sa faci decat sa ignori acesti oameni... nici nu sunt oameni, sunt animale inferioare din toate punctele de vedere si nu merita nici sa li se scurga flegma pe fata, nici sa te uiti la ei. Un lucru e sigur, nu ii poti schimba pe ei cum nu pot nici ei sa ne schimbe pe noi.

| itscloudyoutside a răspuns:

Mda, cunosc sentimentul. Si chestia cu "emo" si cu "satanismul" sunt cele mai penale. =_=" Eu am inceput sa-i ignor pe toti (chiar si pe parintii mei). Ma doare fix in cot de comentariile lor si de Guta sau Inna.

| FoarteLetargic a răspuns:

Nu. In fata mea nu a avut nimeni curajwinking
Iti trebuie doar putin tupeuwinking

Răspuns utilizator avertizat
| OneMoreChance a răspuns:

Pe mine nu ma fac rocker, dar ma imbrac ca un rocker, ma fac emo ca vin in tricouri negre si pantaloni de piele chatterbox Mai bine e sa nu pui la suflet ca aia care zic sunt ori obsedati de manele si de metin2, de ajuns cu poponareala asta omule, m-am saturat pana peste cap de oameni ca astia care nici macar nu stiu ce e rocku, pfffff deja ma enervai

| Biby a răspuns:

Buna.
Da,aproape zilnic.Dar nu ii bag in seama.Cei mai multi care ma considera satanista sunt fanii Biberon.

| ArcAnna a răspuns:

Eu in clasa a12a eram numita emo... si alte prostii."ce faci bai banele? uite seamana cu banel?"in "***" eram imbracata in hanorac larg si pantaloni largi...

| addictedformetal a răspuns:

Mie mie sa intemplat sa ma opreasca o pers pe strada si ma intrebata daca tin cu dracu'. cam in fiecare zii pe strada imi spune cineva ca sunt satanista si chestii din astea. treba lor, daca mai multa minte de atat nu au, incat sa ii judece pe altii inainte de a se uita la ei cat de retardati sunt. treaba lor. pe mine nu ma poate schimba nimeni.

| carpediem a răspuns:

Evident. Ma doare in cot ce se crede despre mine. Sunt pletos, am parul pana aproape de cur, am 40 si de ani si ascult rock de cand ma stiu. Si fica mea de 6 ani numeste asta muzica de poveste http://www.youtube.com/watch?v=I1CZrxWbV0Q

| RockIsLife a răspuns:

Mda...se intampla destul de des.8-) Nu stiu care e problema lor.Dar cine ii asculta? Pe mine una nu ma intereseaza.Am prieteni ca si mine si.Nu ma afecteaza cu nimic ce spun altii.Bine, poate ca muzica rock nu este cea mai ascultata, dar ea, spre deosebire de altele( manele, house.etc.) transmite un mesaj. Chiar nu conteaza ce spun ceilaltioh go on

| wimpyannya a răspuns:

Eu nu sunt fana a rockului dar il agreez, adica imi place. Si da aceste maimute mi-au zis de multe ori si surpriza prostiei lor pentru mine a fost atunci cand ascultam metalica, slipknot mi-au zis ca sunt emo rolling on the floor

| dannyella15 a răspuns:

Da.De ex,un coleg de-al meu care are parul lung a fost intrebat de proful de religie:,,ce-i cu pletele astea,bai? ce,tu crezi ca daca ai plete ai sa fii mantuit?,, Tipul asculta muzica rock, ca o paranteza.Si,din pacate, toti cei care asc muzica rock sunt considerati satanisti.Las' sa fim satanisti, ma! Decat sa cotizam masinile si vilele preotilor...

| Biki a răspuns:

E draguta intrebare doar ca
Eu nu asc asa mult rock, imi plac unele balade dar parca nu-i genul meu metal hard rock sau alte chestii... imi plac cele mai soft, deci nu mia comm nmn nimic... imi pk instrumentele care au si vioara mai putina chitara electrica dar mrg sh alea
Nu am nimic cu rockeri, e doar un stil deal lor mai bine decat pitzi care se imbraca din cap pn in picioare in roz
Si nu creed ca sunt satanisi... c manelari care se lauda ca au talenth sh valoare chiar asa sunt bogati?
Numai bine

| Alex_7125 a răspuns:

Da,dc?

| Alex_7125 a răspuns:

Nui baga in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ți-am mai zis odată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@7h30
Depinde și la ce liceu intri. Dacă e unul de copii de bani gata, îți urez să fii tolerant, oricum la cât o să îi ducă pe ei capul... dă-i dracu`, să nu te facă satanist pe urmă oh go on.
Rocker fals (sună ciudat, antonimul mă face să mă gândesc la tru(e), înțelegi?) ți-au spus probabil fiindcă ai început să asculți de curând și, spre deosebire de acum ceva timp, ai alte gusturi și le comentezi "muzica" preferată. Sau cum ai spus și tu, te crezi special față de ei, nu faci parte din turma lor. Nu știu, zic și eu.
Ar mai fi invidia, din câte am înțeles ești primul din clasă și caută să se lege de ceva pentru a te necăji. Ceva ce ei nu au și tu ai : pasiunea pentru rock.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@mhn24, sper că glumești. Nu se poate așa ceva. Nu tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@mhn24, nu cred așa ceva... cum, tu care ești așa apreciat? Presupun că și în realitate ești o persoană admirabilă. Nu cred, nu te pot crede...