| Kangaroo a întrebat:

[Pentru Rockeri sau cei interesati] Ce intelegeti voi prin muzica rock? Si cu credeti ca va ajuta? Sau de ascultati? Cel mai bun raspuns = Funda

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Muzica rock, la cat de variata e, ofera o sumedenie de sentimente umane.Pe mine ma reprezinta total, ma regasesc in el, oricand si oriunde, bineinteles in functie de starea mea respectiva in acel moment.O parte a rock-ului o consider o arta desavarsita, alta parte o sursa de energie/bucurie, o alta trezeste "rebelul" din mine si tot asa.Ca sa fac o comparatie, e ca o haina pe care n-as da-o jos niciodata.

Asta inteleg eu din ea.Mi se rupe de ratatii care nu o inteleg si incep s-o huiduie mai rau ca pe stadion.Asta subliniaza ca rock-ul nu-i pentru toata lumea.

3 răspunsuri:
| KostaKhe a răspuns:

Muzica rock e viata mea. Unii nu ma pot intelege ca pot sa scult aceasta muzica,dar mie imi place. Unii oameni au gusturi diferite in a alege muzica care le place...Mi-a inceput sa imi placa rockul atunci cand am auzit de melodia AC\DC-Back In Black,Indiferent ca sunt trist,ca sunt fericit,ca ma simt ignorat, sa daca sunt in centrul atentei, muzica rock va fi alaturi de mine intotdeauna.

| KyraW a răspuns:

Pentru mine ca om normal (ma rog,semi,din moment ce sunt in populatia minoritara care asculta acest gen) reprezinta o alinare,sau o forma de arta utilizata in viata de zii cu zii.
Pentru cei care o creeaza,fie ei necunoscuti,reprezinta o sursa de venit si o satisfactie uriasa ca au creat ceva pe gustul lor,si ceva pe gustul altora,cu un mesaj profund,greu de inteles,dar nu imposibil.
Muzica este un instinct practic, creata dintotdeauna, ea s-a manifestat sub diferite genuri si forme.Rock-ul este unul dintre acele genuri create cu mult timp in urma din care s-au tras si altele,inclusiv cele comerciale de astazi.El ajuta sa exprimam niste sentimente de orice fel, asta e frumusetea lui (nu vad un cocalar plangand pe Inna).
Si ca sa adaug, eu spun ca nu
e un gen pentru cei mai.slab dezlovtati mintal.Intrucat masele de populatie mai nou s-au "dat" pe muzica comerciala,rebelii, adica persoanele care asculta rock, este evident ca nu pot fi prostiti de sistem si sunt mai "ridicati" ca si grad de inteligenta.Totusi...nu mai spunem ca exista si "pokemoni" cum imi place mie sa-i spun.Persoanele alea care creeaza rock comerical, sunt persoanele care ma dezgusta.

| MaryJane11 a răspuns:

Este o muzica "buuuuuuuuuuuuuna":X:X:Xiar cand o ascult practic ma linistesc:X:X:*