| Summoning a întrebat:

Pot face o coarda B sa sune ca o coarda e la chitara electrica?

Răspuns Câştigător
| Raynn a răspuns:

Deja de la coarda G ai sanse sa se rupa pentru ca trebuie sa o intinzi destul de mult pentru a ajunge tocmai la e. Aici deja depinde de noroc si de calitatea corzilor.

4 răspunsuri:
| Raynn a răspuns:

In ce sens sa sune ca o coarda de electrica, pana la urma chitara electrica neconectata in amp suna mai mult sau mai putin ca o acustica.

| Summoning explică (pentru Raynn):

Vroiam sa spun ca mi s-a rupt coarda B si daca pot sa o inlocuiesc cu o coarda e

| Raynn a răspuns:

Da, poti. Doar sa nu te deranjeze ca o sa ai 2 corzi de aceeasi grosime, dar de sunat o sa sune bine.

| Summoning explică (pentru Raynn):

Dar cu o coarda G merge de asemenea?