| Notyabusinessm8 a întrebat:

Pot sa invat singura sa cant la chitara acustica fara sa iau lectii de chitara?

Răspuns Câştigător
| serbanpunk a răspuns:

Desigur ca poti sa inveti sa canti singura la chitara. Ideea este ca nu te apuci direct sa canti cine stie ce melodie complicata cu acorduri grele cum ar fi F sau B, incepi sa inveti mai intai acordurile. dupa poti sa le canti cu o anumita bataie intr-o suita, abia apoi poti incepe cu niste melodii mia simple cum ar fi : padure nebuna( cea mai simpla ) sau rapa ( desi acum depinde de preferinte).

| Notyabusinessm8 explică (pentru serbanpunk):

Problema este ca eu habar n`am de note. Daca-mi spui de F sau B sau G# sau mai stiu eu, habar n`am de ele. Sa acordez chitara...hmmm, mi-ar lua cam 3 luni numai pana o acordez.

2 răspunsuri:
| ElectricChapel a răspuns:

Sa inveti dupa ureche este cam greu (dar nu imposibil). Mie mi-a luat vreo 3 luni sa invat sa cant melodia "Incomplete" si parca tot nu suna bine, totusi cateva lectii cred ca ar fi bune, mai ales ca nu sunt exagerat de scumpe