| anonim_4396 a întrebat:

Puteți să-mi ziceți, de ce mă doare gîtul cînd cînt?
Nu sunt răcită.

5 răspunsuri:
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Poate nu poți sa atingi notele înalte

| cffc a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Pînă acum nu mă durea, ieri am cîntat un pic mai mult, și mă doare și azi un pic gîtul cînd cînt.

| Zenithf a răspuns (pentru cffc):

Ti-ai fortat corzile vocale, daca vrei sa faci muzica de calitate, iti trebuie un profesor de muzica bun, altfel risti sa-ti distrugi vocea.

| kevincube a răspuns:

O teorie de-a mea: corzile tale încă nu sunt formate pentru a scoate sunetele pe care le cânţi tu. Este precum o febră musculară doar că este la gât, iar cu cât vei cânta mai mult această febră va dispărea.

| cffc a răspuns (pentru kevincube):

Mulțumesc.