| I0am0on0the0lost0highway a întrebat:

Va place muzica din ziua de azi? eu o detest!:-|ac/dc, bon jovi, metallica...asta e muzica nu lady gaga, miley cyrus, puya, inna etc.De exemplu de ce mi-ar placea "inna"?! alta c***a din industria muzicala care canta ca naiba si toti obsedatii o asculta. Pareri, va rog?

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

În ziua de azi nu se mai pune accent pe calitatea muzicii. Toți ascultă ce e la modă ca să fie șmecheri, ce le pasă că muzica pe care o ascultă e fără sens? "Numai ciudații, tocilarii etc ascultă rock"; "muzica veche e oribila nici bunica n-o mai asculta". Cam asta e mentalitatea majorității oamenilor între 10 și 20 de ani.

Mie nu îmi place muzica mediatizată din ziua de azi, pentru că există artiști care încă produc ceea ce se poate numi pe bună dreptate muzică. Breaking Benjamin, Disturbed, Three Days Grace, Seether și mulți alții.

Baftă

| AG a răspuns:

Mai te sustin in totalitate!
Si eu imi pun intrebarea asta zilnic: cum naiba sa iti placa o voce care e facuta pe PC? Eu raman la muzica rock, pe care o contesta toata lumea, care asculta MANELE SAU INNA.
Muzica buna a fost uitata, din pacate. Vad tot mai putini oameni care asculta ce ai spus tu, dar din ce in ce mai multi care asculta inna, manele sau alte chestii de genu.
In fine, apreciez faptul ca tu mai asculti muzica buna.
Ma inclin!

Răspuns utilizator avertizat
| Crisis a răspuns:

Muzica e creata de oameni. Oamenii sunt prosti in ziua de azi [uite cine ne conduce, pe cine vezi pe strada, cati oameni handicapati], deci si muzica e proasta, in consecinta.
Cei care asculta ce e la moda, Lady Gaga [in traducere Doamna fara cap, aiurita], Miley Cyrus [incluzand aici toate "vedetele" Disney], Inna [incluzand toti asa- zisii muzicieni care, cu un laptop in fata si doua ore la dispozitie ajung in topuri] sunt niste oameni fara cultura muzicala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu se mai face muzica in ziua de azi, prietene sad. Adica se face, dar e mai putin bagata in seama, iesind la lumina toate orataniile cu lalaiala lor non sens.
Insa nu uita, aceste productii in FL Studio sunt si ele bune de ceva. Stii de ce? Au ce sa bage in cluburi cand vin betivii sa danseze. Si se strang multi, astfel incat la betie striga "băăă ce cul e mel aia" si asa devine valoroasa si difuzata minunata lor cantare. Cel putin asa cred eu, nu stiu ce om normal la cap ar gasi vreun mesaj important in "muzica" aceea.
Tot ce ai zis tu: Inna - o pitipoanca ajunsa celebra prin mijloace "necurate" (daca o spun direct ma suspenda astia pentru vocabular vulgar).
Lady Gaga - una care si-ar turna si buda in cap pentru a parea interesanta. Asta nu prin muzica ei de 2 lei a ajuns celebra.
Puya - Un mare rapper cu versuri inalte de gradinita, canta despre tarisoara noastra minunata. Insa se critica singur.
Etc.
Sunt sunete lipsite de viata si esenta toate.
Aia e muzica, adica fredonezi niste versuri de 2 lei acolo numai ca sa nu ti se lipeasca buzele? Oh, c`mon.
Nu mersi, chiar nu vreau fundita, de ce mi-ai da-o? E doar o parere.
P.S : Care e desteptul care a dat stupid primului raspuns? Merita ars pe rug.

| Metalandrei a răspuns:

Traiasca rok-ul.Jos manele, jos rap.Ce vedeti in Romania la ora actuala? Manele si tot felul de cocalari imputiti.Noi(rockeri)suntem aici de 100 de ani si vom fi mereu.Traiasca rockul.Si nu cred ca Guta strange 50.000 de insi la concert cum a facut Metallica.