| a1n2d3r4e5i6 a întrebat:

Sall. am 13 ani si imi place de o fata. vreau sai cant o melodie la chitara care sa exprime oarecum ce simt pentru ea. dar daca se poate sa fie doar chitara. oricum mersi. dau fanda

21 răspunsuri:
| nowar a răspuns:

Depinde ce simti pentru ea? ce ai vrea sa ai transmiti

| yo547 a răspuns:

Depinde acum, sunt melodii foarte frumoase.

| claudia511 a răspuns:

Incearca asta, e chiar simpla: http://www.youtube.com/watch?v=Tj75Arhq5ho

| TeoPT a răspuns (pentru claudia511):

Aia, simpla!? Daca faci doar prima parte a intro-ului, poate.

| Anndi98 a răspuns (pentru claudia511):

I-ai dat metallica?! a1n2d3r4e5i6 incearca time of your life [green day] sau emeric imre-nebun de alb.hee hee

| TeoPT a răspuns (pentru Anndi98):

Time of your life, melodie de dragoste?

| TeoPT a răspuns (pentru Anndi98):

Canta si tu ceva de genul Oasis - Wonderwall, James Blunt - You're beautiful, sau Lady Antebellum - Need You Now. Mai departat de subiect, dar ar merge To The Moon and Back (Savage Garden) cu toate ca e in Do minor piesa si are niste acorduri mai ciudate, mai grele. Merge si Chris Brown - With You sau Holograf - Primavara incepe cu tine. Mai mult de atat nu prea stiu ce sa-ti zic.

| claudia511 a răspuns (pentru TeoPT):

Da, prima parte, las' ca ajunge. :-))

| claudia511 a răspuns (pentru Anndi98):

Mai okay e Emeric Imre-Nebun de alb, melodia e geniala. Si da, de ce nu? Metallica ce are?

| TeoPT a răspuns (pentru claudia511):

Si ce exprimi prin prima parte? Nimic laughing

| TeoPT a răspuns (pentru claudia511):

N-are nimic Metallica, frate. Dar melodia aia e grea. Daca omul poate sa o cante, respect. Dar e putin probabil.

| claudia511 a răspuns (pentru TeoPT):

Don't know, alta chestie mai simpla nu mi-a venit in minte. Mna, sa cante Oasis.

| TeoPT a răspuns (pentru claudia511):

Nu e grea.

| a1n2d3r4e5i6 explică (pentru TeoPT):

Pot sa o cant daca stau cam 3 zile sa o invat.

| TeoPT a răspuns (pentru a1n2d3r4e5i6):

Oricum, ai destule sugestii, zic eu. Mult succes!

| Anndi98 a răspuns (pentru claudia511):

Ahh. Iubesc melodia asta. Se pare ca sunt printre rockari. Imi place. laughing

| Anndi98 a răspuns (pentru TeoPT):

Pai sa nu cante vocal. Adica pentru chitara e super tare.batting eyelashes Mie mi-ar place. Mai ales inceputul ala bestial. :X

| Anndi98 a răspuns (pentru claudia511):

Metallica nu are nimic. Adica suna bine la chitara nothing else matters. Doar ca metallica e rock si nu prea e cu iubirea.laughing Dar merge la chitara, exact cu merge 21 guns sau time of your life sau snow [rhcp]-mai ales inceputul ala... extraordinar.batting eyelashes

| itsgirlsgeneration a răspuns:

Celine dion-because you loved me, One direction - little things, backstreetboys-as long as you love me sau justin bieber one less only girl.happy