| TheWildKemzz a întrebat:

.As vrea sa merg la cursuri de dubstep.Stiti cumva unde se tin?(In Bucuresti) daca se poate in sectorul 4, daca nu, unde stiti..Multumesc

4 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Cursuri de substep? :|
Adică ai nevoie de corsuri ca să scoţi un BWWWUUUM-BWWWUUUM sacadat dintr-un program care face asta în locul tău?
Artă frate!

| TheWildKemzz explică (pentru Wøodenpints):

Eu ma referam la dans. laughing

| Decrepit a răspuns (pentru Wøodenpints):

De ce atat de multi - prea multi - porniti de la premisa cretina ca pentru a face muzica electronica, implicit si dubstep, nu-i nevoie de munca si o tona de cunosstinte despre ce fac toate butoanele alea, vreo 200 la numar, pe care le ai in fata si aveti tendinta, la fel de cretina, sa credeti ca muzica electronica sta intr-un buton apasat? Metalisti elitisti?

| Wøodenpints a răspuns (pentru Decrepit):

Este o diferenţă mare între muzică electronică şi dubstep, care este scursura muzicii electronice.
Da, personal cred că la manele (ălea cu instrumentaţie) se depune mai mult efort decât pentru ăia care fac dubstep.
N-am zis că totul se rezumă la învârtitul unui buton, deşi produsul final exact aşa sună. Doar că pentru dubstep nu trebuie să ai cine ştie ce antrenament sau cunoştinţe muzicale.
Dacă vrei, când o să am timp şi chef, o să fac şi eu un demo de dubstep în FL să vezi că nu-i mare diferenţă între ce se poate face în câteva ore pe PC şi ce fac ăia cu 200 de butoane, sau câte spui tu că sunt.
În ambele cazuri sună greţos oricum.