| sergiu1234star a întrebat:

as vrea sa ridic niste note mai sus cand cant"ce sa fac stiind ca am ceva voce

2 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

Incearca sa bei oua de prepelita crude.Unu sau doua oua in dimineata zilei cu cantare(scuze cacofonia). Daca vrei poti sa le folosesti zilnic.Incearca lapte cald cu miere(laptele sa nu fie fierbinte), ceaiuri de plante si nu in ultimul rand inainte de cantare incearca sa faci o incalzire a vocii. Dupa incalzire va suna mult mai bine si mai diferit decat de obicei.Gasesti o gramada de videouri pe youtube cu exemple de incalzirea vocii.
PS: ouale de prepelita iti va ascuti vocea danduti posibilitatea sa ridici note care inainte nu puteai sa le ajungi. Sper ca te-am ajutat.Baftahappy

| Deeeeaaaaa a răspuns:

Poti sa exersezi.Nu poti stii ce se ascunde in tine. Poate se ascunde o mare vedeta! Crede-ma ca si mie imi place foarte mult sa cant, mi s-a spus ca am voce.Deci continua sa exersezi!