| armescuecat12 a întrebat:

Sall TPU, de ziua mea vreau sa-mi cumpar o chitara electrica, mai precis un Ibanez RG7421-BK, care costa 1.700 Ron. Credeti ca e buna, eu nu stiu sa cant la chitara, dar m-ar putea invata un prieten, sau niste tutoriale de pe net. Cei care canta la chitara electrica, a fost greu de invatat? Dau o fundita;) http://www.thomann.de/ro/ibanez_rg7421_bk.htm

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| anca5elena a răspuns:

Daca nu stii sa canti la chitara trebuie sa incepi cu o chitara clasica sau acustica nu poti trece la electrica si cele de la Ibanez sunt bune

| armescuecat12 explică (pentru anca5elena):

Oke mersi... da nu e greu sa te inveti pe acustica, asa-i straight face

Răspuns utilizator avertizat
| armescuecat12 explică (pentru TheMechanix):

Sper sa te calce un avion

Răspuns utilizator avertizat
| Thunderstruck a răspuns (pentru armescuecat12):

Vai, cata prostie. Mechanix are dreptate, ciungule, e mult mai usor sa incepi pe electrica, dar daca asa ai auzit tu sau ai dat un raspuns pentru funda luat de pe net, nu ma mir. Cat despre chitara. E una dintre cele mai proaste alegeri pe care le poti face. Scuza-mi exprimarea, dar CUM DRACU SA AI 1700 LEI SI SA-TI IEI UN IBANEZ DIN BASWOOD CU 7 CORZI DIN SERIA RG SI LA CARE COSTA SI 20-30 EURO TRANSPORTUL? Omglaughing), chiar nu cred ca exista multe alegeri mai proaste. Uita-te frate dupa un prs, un esp ltd, un epiphone chiar, depinde si ce vrei sa canti, un fender mexicand sh si iti raman bani si de un peavey etc. Ai atatea alegeri si tu iei un pisat de scandura pe care n-as canta in viata mea live.

Răspuns utilizator avertizat