| LoveDoctor a întrebat:

Mi-am cumparat o chitara clasica(cred:D) cu scopul de a invata sa cant la ea.Am gasit una ieftina la 120lei ceva de genul : http://www.fly-music.ro/435-450-large/chitara-clasica-al hambra-4p.jpg
Intrebarea mea vine: Are cineva un link catre un site ce detine niste corzi care sa se potriveasca la genul asta? Cele actuale ma taie rau la degete si am auzit ca pot sa imi cumpar unele din nylon.
De preferabil sa pot sa le comand online.

Mc anticipat!

1 răspuns:
| IoanaH a răspuns:

Daca ai o chitara clasica, nu sunt de vina corzile. Daca acestea sunt metalice atunci va trebui sa le schimbi cu cele din plastic(Nu e neaparat dar daca tii la degetele tale mai bine o faci).Le poti cauta la magazinele de specialitate din orasul tau cum ar fi Hora Reghin.(Consultant Ioana)