| bogdanz04 a întrebat:

Sall TPU,voi sunteti PRO sau CONTRA manelelor? Daca sunteti de acord ca manelele pot fi si frumoase(unele,nu toate), de ce? Daca nu, de ce? Eu unul sunt PRO pentru ca sunt de parere ca manelele pot fi si frumoase si in plus fiecare e liber sa asculte ce vrea happy

8 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Contra manelelor, este un gen de muzica pentru cei care "nu vorbeste corect" ca sa nu le spun altfel jignindui pe cei "bronzati".

| bogdanz04 explică (pentru DenisIonut01):

Ce treaba are vocabularul cu muzica? Asa dupa spusele tale nici HIP-HOP-ul nu-i un exemplu bun de muzica

| DenisIonut01 a răspuns (pentru bogdanz04):

Hip-Hop-ul e acceptabil cat de cat dar cum se vaita acei oameni in manele sau se lauda cu averi si toate cele ma apuca greata efectiv.

| bogdanz04 explică (pentru DenisIonut01):

Dupa cum am spus si in descriere NU TOATE MANELELE SUNT FRUMOASE!

| MayhemChimera a răspuns:

Hey.Nope nu sunt un sunt un ascultător de manele din mai multe cauze. Temele alese sunt mediocre, vocalul suna ca o oaie părerea mea, dacă aia au voce neh nu prea, instrumentalul e stupid, deloc complex, acea alură progresivă nu prinde bine în instrumentalul manelelor.Eu ascult rock/metal și mi-am dat repede seamă de diferențele dintre aceste 2 genuri.Nu le consider frumoase, pentru mine este o muzică ieftină, făcută doar pentru dedicații și alte prostii, dacă e talent în manele înseamnă ca eu nu aud bine.Este o părere proprie și trebuie să o iei ca atarewinking

| fanta24 a răspuns:

E adevarat, fiecare dintre noi avem libertatea de a alege ce ne place si ce nu, prin urmare putem alege ce sa ascultam. Mie personal nu imi plac manelele, deoarece pun mult accent pe versurile unei melodii. Iar manelele, sa fim seriosi, nu au cele mai intelectuale versuri. Dar fiecare alege ce vrea sa asculte

| BornToChange a răspuns:

Păi, fiecare e liber să asculte ce vrea. Doar că manelele nu sunt muzică.