| Andressdxxx a întrebat:

Salut! Am 17 ani, cant de la 11 ani, cant manele și muzica usoara (mai mult manele), am dezvoltat puțin accentul de "manea", dar falsez, uneori nu îmi iese cum vreau eu și ma aud groaznic, nu am făcut canto, vreau niște sfaturi cum as putea sa ma îmbunătățesc, vreau sa cant mult mai bine. Mss

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Pai daca nu ai făcut canto și te pasionează muzica, de ce nu încerci totuși să te duci la canto?

| Ganderoaica a răspuns:

Pana sa-ti antrenezi urechea muzicală, fă arpegiul tonalitatii (gamei) in care e melodia si cântă de
mai multe ori pasajele dificile pe pian si te iei cu vocea după ele si canti impreuna cu ce faci pe pian.