| iubesteOrezul a întrebat:

Hei! As dori si eu niste sfaturi. Saptamana viitoare vreau sa merg la canto, muzica populara, fiindca asta este ceea ce imi doresc si imi place la nebunie. Nu am mai facut niciodata canto, la scoala nu am facut muzica niciodata, nici nu stiu cum arata o nota muzicala. Nu stiu sa cant pe note. Profesoara la care merg este o doamna foarte respectata care stie ce face, care a format multi artisti din zilele noastre. Am foarte mari emotii deoarece nu am mai cantat niciodata in fata nimanui si nu stiu cum ar suna vocea mea. Imi este frica sa nu ma fac de ras. Credeti ca mi-as putea forma vocea? Ce ma sfatuiti?

1 răspuns:
| bbyu2 a răspuns:

Da, iti poti forma vocea, mai ales daca studiezi cu un profesor bun. Nu trebuie sa-ti fie rusine. Daca nu ai avea nevoie de perfectionare si ai stii deja totul nu ai mai avea nevoie de lectii. Deci nu se asteapta nimeni sa canti perfect. Chestia asta se dobandeste in timp si crede-ma...eu fac canto clasic si profa mea e persoana care ma cunoaste cel mai bine, pentru ca a vazut cat de prost pot cantalaughing, dar si cat de bine. Asta e rolul unui prof, deci don't worry! Ai incredere in profesor si munceste pentru ce iti doresti. Succes! - Byuu.