| yomihay98 a întrebat:

Salut, am devenit pasionat de chitara si as dori sa stiu daca as putea sa ma apuc de cantat la chitara electrica unii mi-au spus ca nu pot canta la chitara electrica din prima ar trebui sa fac chitara clasica 1 an si abia dupa acea sa incep chitara electrica si am ramas in pana. Va rog ajutor dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| ali_8949 a răspuns:

Invata sa canti la chitara normala mai intai (adica chiatara clasica) apoi ai timp sa treci pe chiatar electrica ca sa incerci ce ai invatathappy

2 răspunsuri:
| anonul a răspuns:

E doar un mit, nu e obligatoriu sa incepi cu cea acustica, poti sa incepi cu o chitara electrica, corzile sunt la fel plus ca nu te dor degetele la fel de tare ca cea acustica. Gandeste-te bine nu iti poti permite sa dai vreun an sau doi din viata pe ceva ce nu iti prea place, pentru ca sunt sanse ca in acesti 1-2 ani sa renunti, sa nu mai canti din placere ci dintr-o obligatie (ca o casnicie nereusita sau un servici de rahat laughing ). Exista chitaristi care au renuntat cateva luni doar pentru ca nu le-a convenit culoarea chitarei. De aceea spun incepe cu ce iti place si vor exista mai putine sanse sa nu renunti, si vei avea la fel de multa pasiune pe viitor happy

| yomihay98 explică:

Ba ionuteee ce naiba intri pe contul meu!