| prs0396 a întrebat:

am niste casti hi-fi tip dj de la Philips. le-am conectat la pc, iar cand deschid muzica in winamp nu mi se aude sunetul in ele clar ( ma refer ca in club, cu bass ) si am dat 100 ron pe ele. eu zic ca ar trebui sa se auda smecher in ele. am parerea ca este de la player. aveti idee ce music player mi-ar trebui pentru asemenea casti? ceva de dj, sau nu stiu... multumesc

1 răspuns:
| Utilizator1234 a răspuns:

Casti Hi-Fi la 100 de lei...ce bine ar fi. E o mare diferenta intre a se auzi "clar" si a bubui bas-ul. Deci daca nu se aud zgomote ciudate sau nu pierd curbe intregi de frecvente (nu se aude vocea/inaltele/medii-inaltele), atunci nu e vina castilor. Player-ul nu face nimic in situatia ta decat sa redea muzica. Cum naiba poate sa influenteze un software o pereche de casti de 100 de lei sau chiar mai scumpa? Daca aveai macar o pereche de casti entry-level Hi-Fi si un DAC/placa de sunet decenta atunci puteam recomanda Foobar2000 si muzica in format flac (chiar si in cazul acela diferentele erau destul de mici). Dar in cazul tau, nu vei simti nicio diferenta daca schimbi playerul sau daca iti faci libraria in flac.