| florin616 a întrebat:

Care stie un model sau mai multe de telefoane care se aude muzica foarte clar in casti, bass si sunet sa se auda clar si sa tina bateria mult...care stie?

2 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Nu exista telefon care sa exceleze pe partea audio. Toate au DAC-ul destul de prost (mai ales pentru cat costa gama premium). Beats si alte acareturi sunt linguseli de marketing pentru a lua ochii consumatorului idiot si nepriceput.

Daca vrei sunet curat, de inalta fidelitate, ai doua optiuni. Amplificator portabil gen Fiio E11K pentru telefon sau Player Hi-Fi ca Fiio X1 (minimum) + casti decente (sa zicem minim Sennheiser cx-300II).

| vladionut94 a răspuns:

Ieti un telefon care are difuzor de la beats sau preferabil un HTC one si HTC one m8 silver si alte telefoane cu difuzor beats
ps:cumparati ceva casti cu dop beats sau Sony