| InSaN3 a întrebat:

Salut.Am o problema cu a mei.
Am 20 ani. sunt la faculta.
Ma streseaza ca sa-mi caut de lucru, ca nu lucru nimic si trebuie sa caut, ca toti lucra.
Si ce daca nu vreau sa lucrez? care e baiul lor pana am un venit de 7 mil? asta nu inteleg. De cat sa ma sfarm la lucru mai bine ma uit la un film ies afara ma plimb, etc. Dar pentru ei nu e bine asa.

7 răspunsuri:
| educatie2021 a răspuns:

1 gresisi categoria
2 ei vor sa iti gasesti de lucru pentru ca nu o sa fie mereu la spatele tau... la film cu ce bani te duci? - cu ai lor banuiesc (un servici e binevenit, celelalte metode gen combinatiile si prostirea fraierilor sunt de moment... nu ofera siguranta viiitorului)

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Dar trebuie sa-ti cauti de lucru stiu ca nu e cea mai buna alegere din punctul tau de vedere dar tot asta e mai bine gandeste-te... daca faci mai multi bani. ai mai multa distractie adica sa zicem platsti tot felul de datorii facturi impozit si mai stiu eu ce si ramai cu niste economii. poate cu ele poti sa mergi undeeva stiu eu unde cu prietenii deci e mai bine sa lucrezi... dar daca nu iti place sfatul meu nu am ce sa iti fac am doar 12 ani laughing

| sasha_2369 a răspuns:

Pai ei poate nu te pot intretine foarte usor la facultate, acesta este "baiul lor". La 20 de ani ar fi cazul sa incepi macar sa iti indrepti privirea spre un job, orice fel de job, sa te poti intretine singur. Crezi ca daca nu vei lucra pana termini facultatea deloc, iti va fi mai usor dupa aceea? Nu! Nu mai bine te plimbi, sau iesi la film, mai bine ai incerca sa-i ajuti pe parintii tai, care isi dau sufletul pentru tine, pentru a fi educat corespunzator.
O seara buna iti urez!

| Angelsergiuboy a răspuns:

Mentalitate de comunisti

asa sunt multi si la mine e la fel

dar la mine sa rezolavat usor atat timp cat invat numi are nimeni treaba

| InSaN3 explică:

Pe banii mei ( 7 mil lunar ), tot ce platesc ei e facultatea, asa au promis dupa terminarea liceului, restue xamene, carti, fil, benzina ma descurc, de la mine. Repet castig 7 mil fara sa muncesc undeva, dar ei vreau ca eu SA MA ANGAJEZ! nu e destul...cat fac

| InSaN3 explică:

Gata nu mai au treaba, cu mine, acu fac 15 si nu mai zic nimic, chiar daca stau toata ziua.

| flavia59 a răspuns:

Pai doar ce crezi ca atunci cand vor muri parinti tai cine o sa aduca banul in casa?