| Reevo a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare cum as pute sa-mi formez urechea muzicala de fapt eu am ureche muzicala cant la pian... dar nu-mi ies melodiile dupa ureche ce as putea face...

2 răspunsuri:
| cupydo0n a răspuns:

Mai usor ai putea invata sa canti cu lectii intesive de canto decat sa iti formezi urechea muzicala. Cu treaba asta te nasti nu cred ca o poti forma.

O zi buna.

| Reevo explică (pentru cupydo0n):

Nu faza e ca, eu am ureche muzicala cant la pian si chitara dupa partituri ce ce mai invat si eu da... unele melodii nu-mi ies dupa ureche majioritatea melodiilor nu pre imi ies