| lalaballet a întrebat:

Sall! Mie imi place tare mult muzica si ador sa cant! Chiar si acum ascult Kiss TV! As vrea sa imi spuneti cum sa-mi conving parintii ca asta e destinul meu si asta vreau sa fac? As putea sa fac chestii in gen sa cant mereu cand sunt prin preajma lor sau sa fac alte chestii? inca o intrebare: urechea muzicala se poate mosteni si de la strabunici? nu poti avea ureche muzicala nemostenita? adica, urechea muzicala trebuie neaparat mostenita?

Multumesc anticipat!

12 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

>implicând faptul că trebuie să ai doar ureche muzicală ca să faci muzică bună
>implicând faptul că persoanele ca tine o să facă vreodată muzica bună

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Daca sti sa lalai, asta nu inseamna ca sti sa canti.

| an0therkid a răspuns:

Daca esti in generala->opteaza pentru un liceu de arte
daca esti in liceu->schimba-l happy
iar urechea muzicala...depinde...,poate fi o familie plina de afoni cu un copil talentat

| Darkness13 a răspuns:

1. Canta in casa, dar nu lalai, canta
serios. Demonstreazale ca ai talent.
2. Ia lectii de kanto. Daca gasesti gratis o sa fie foarte usor, daca e platit va fi mai greu, insa va trebui sa ii convingi.
3. Nu te opri din cantat. Participa la concursuri, si la alte activitati muzicale.
Mult succes!

| nimeniooda a răspuns:

Pai pentru inceput urechea uzicala nu trebuie sa fie neaparat mostenita,muti nici nu o mostenesc... Daca ai ureche,voce,talent si simti ca trebuie sa o faci,mergi la canto,strangi bani pentru un microfon,le spui parintilor ca vrei sa faci asta,ca ai muzica in sange,ca ar fi pacat daca nu ti-ai folosi talentul dat de Dumnezeu,nu toti il au si daca tu il ai,folosestel, opteaza pe liceul de muzica, intra in multe coruri, intra la concursuri, deja parintii tai o sa te creada aproape profesionista si nu o sa te poata oprii.Insa niciodata sa nu incepii sa plangi sau chestii in genul, tot ce o sa faci o sa fie sa le arati ca nu esti matura.Cam asta am facut eu, ca sa-i conving sa-mi ia animal de companie (bine da diferit, hai ca nu are rost sa povestesc asta) si a merswinking

| secessumaeternum a răspuns:

,, Chiar si acum ascult Kiss TV!" Ce argument convingator ai dat... Da, urechea muzicala se poate mosteni de la strabuni. De ce? Ai avut vreun ancenstru care canta la curtea regala a lui Hapsan Voda?

| lalaballet explică (pentru secessumaeternum):

Nu ti se pare ca esti cam n******t?

| secessumaeternum a răspuns (pentru lalaballet):

I'm a nasty piece of work Lol

| laviniaenache44 a răspuns:

Trebuie sa ai ureche muzicala, adica sa simti ritmul(daca nu ai avea u.muzicala,si un ritm ar suna asa:1-2-3,1-2-3....etc,fara ureche muzicala ar suna asa:1111111111(lung)-22-3.)

| lalaballet explică (pentru laviniaenache44):

Am ureche muzicala! simt F.B. ritmul!

| laviniaenache44 a răspuns (pentru lalaballet):

Ok. atunci trebuie sa canti mult,(sa-ti impresionezi parintii), si, sa le spui cA VREI LA LECTII DE KANTO.

| Andruka a răspuns (pentru lalaballet):

Sfatul meu e sa le spui acest lucru si sa le canti ceva.i