| WarD3n a întrebat:

Salut, am si eu o probleme legate de sunet. Cand ascult muzica nu mi se aud decat 5 boxe, am un sistem Genius 5.1, mi-am schimbat placa de baza si am o alta placa de sunet am instalat driveru respectiv ( programu mi se pare o imbecilitate crasa fata de Realtek care este un adevarat driver de sunet) si nu se aude subwoferu adica daca setez din program se aude subwoferu dar nu se mai aude centrul si invers... Driveru de la placa mea de sunet este : HD ADeck ( mufele setarile din control sound tot este verificat problema este din driveru asta de *** si nu stiu cum s-o rezolv ). Mz anticipat

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

1.click dreapta pe iconita speaker din taskbar/playback devices/speakers/properties/dolby/ si bifezi dolby prologic II

2.click dreapta pe sound/configure/7. 1(sau5. 1, poti face si test sa vezi daca functioneaza toate boxele)

3.Control Panel - Hardware and Sound - Sound - click pe speakers din lista - Properties. Si iti apare fereastra unde trebuie să activezi speaker fill de la enhancements (ignoraţi setarea din imagine)

4. daca dupa tot ce am zis eu aici mai sus nu merge reinstalezi driverele Bafta!

2 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Cauta alt driver de la aceeasi firma cu placa de sunet. poate nu e facut bine...

| WarD3n explică:

Multumesc pentru raspunsuri am rezolvat problema