| alexandrumarcu32 a întrebat:

Salut,

As dori sa stiu din pura curiozitate care artist roman va place mai mult? Inna sau Edward Maya.Din cate stiu eu, Edward Maya este cam neindreptatit in tara, datorita unor certuri cu o casa de discuri, dar afara, este adorat cam peste tot.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ℓαυяα a răspuns:

Edward maya imi place mai mult, doar ca ar trebui sa fie mai mult promovat la noi in tara. e pacat, pentru ca in alte tari are mare succes, e roman, e de-al nostru, dar se pare ca in ziua de azi sunt promovate prea multe non-valori, persoane de care nu s-a mai auzit niciodata si care nici macar nu au voce.
cat despre inna, bravo ei ca are succes, dar mi se pare ca se face prea mult caz pe tema asta, si mi se pare mult prea promovata.

13 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Edward Maya, nu imi place Inna de fel

| CautNume a răspuns:

Niciunul.La cum "canta", nici nu-i pot numi artisti.Fac playback si...cam atat.

| alexandrumarcu32 explică (pentru CautNume):

Tin sa te contrazic. Edward Maya, de exemplu, este Dj, si nu face deloc playback.Inna da, nu stiu exact, dar la maya am si vazut un interviu in care spunea clar!

| CautNume a răspuns (pentru alexandrumarcu32):

Bine, e Dj.Si? Ce face el se poate numi muzica?"Melodiile" lui sunt la fel ca cele ale Innei.

| alexandrumarcu32 explică (pentru CautNume):

Si...scurt si la subiect:in 2011 a detronat-o pe Gaga la Billboard...multumit?big grin

| CautNume a răspuns (pentru alexandrumarcu32):

In primul rand poate "multumita".
In al doilea rand ce-mi pasa mie ce fac Maya, Inna si Gaga cand ce fac ei tot zgomot ramane?

| alexandrumarcu32 explică (pentru CautNume):

Ce fac ei poate ramane istorie, "inteligent-o".Si te rog eu, nu te mai da grozava.Eu am pus o simpla intrebare, daca nu iti convin artistii romani, du-te dupa Guță sau dupa cine vrei.

| CautNume a răspuns (pentru alexandrumarcu32):

Nu eu ma dau grozava, tu ai comentat la parerea mea.Tu sa asculti Salam si mai stiu eu ce manelisti ca nu este nicio diferenta intre ei si Maya.Eu voi ascult, ca pana acum, Evanescence, Sting, Queen, Red Hot Chili Peppers si alti artisti si alte trupe ce chiar canta si cu siguranta vor ramane in istorie.

| alexandrumarcu32 explică (pentru CautNume):

Asa si, te-am intrebat eu ce asculti? Nu a zis nimeni ca muzica veche nu e buna, ca de exemplu Alphaviile, Modern Talking, sau Queen, dar eu am pus o simpla intrebare despre care vi se pare mai bun, maya sau inna. Daca tu il compari pe maya cu salam, du-te la taranoia ta de unde ai venit si vorbim dupa, nu te mai da mare grozava pe forumuri...e bine ca ai invatat sa deschizi calculatorul!

| alexandrumarcu32 explică (pentru CautNume):

Si inca ceva...Maya garantez ca va ramane istorie in tara asta, precum Gil Dobrica, sau Dan Spataru, nepasandu-mi daca ai auzit de ei sau nu, sau daca iti place vreo melodie.Nici Inna nu va fi mai prejos.Cand vad oamnei ca tine, ma dezgust si imi vine sa ma mut din tara, cu toate ca nu vreau.Cand vad oameni care au doar comentarii injurioase, la adresa artistilor romani, firmelor romanesti etc. imi vine decat sa va iau la injuraturi.In loc sa ii incurajati pentru ce fac, voi stiti decat sa judecati, da nici 5x8 nu stiti cat face, sau nici nu ati invatat nici pana acum sa scrieti corect!

| CautNume a răspuns (pentru alexandrumarcu32):

Nu-ti raspund la toate comentariile tale de "om inteligent" pentru ca n-am chef de cearta.Doar iti mai spun ca n-am nimic cu artistii romani, ba chiar ascult destule trupe si iar, ca tu ai comentat la parerea mea, nu invers.

| Raynn a răspuns:

Imi vine greata in egala masura de la amandoi.

| BlueLifeOfficial a răspuns:

Amandoi ai voci superbe, nu ai ce comenta dar parca l-as prefera mai mult pe Edward Maya.