| Insanium a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un microfon Behringer C-1 si nu stiu daca trebuie sa am neaparat un preamplificator sau se poate conecta direct la PC. Iar daca trebuie preamplificator trebuie sa fie unul compatibil cu microfonul sau poate fi si de la alta firma etc...

Răspuns Câştigător
| AndreiG11 a răspuns:

Salut! Daca iti iei Behringer C-1 iti trebuie preamplificator pentru ca de la el se alimenteaza. Nu, nu conteaza de la ce firma e. Daca iti iei C-1u (cu vreo 50 lei in plus) nu iti mai trebuie preamplificator deoarece are mufa USB! Iti recomand sa C-1 + amplificator. Eu am C-1 si amplificator tot Behrginger MIC200 si fac hip hop. Merge perfect. Ti-l recomand. Baftawinking