| BogdiBog a întrebat:

Sunt un rapper si a-si vra sa-mi cumpar urmatoarele scule.As vrea sa-mi spuneti pe categorii care microfon, intefata sau clapa este buna si de ce sau sa-mi recomandati alta tot in acelasi buget.
Microfon: (behringer b2 pro,AT 2020, AKG perception 420, Rode NT-1a) daca microfonul este scump o sa cumpar o interfata de sunet mai ieftina.
Interfata audio(USB): (behringer u-phoria umc22, behringer u-phoria umc202, M-audio m-track, steinberg CI 1)
Clape: (Esi key control 49xt sau M-audio key studio 49)
Si inca un lucru.A-s vrea sa stiu si de ce a-ti ales lucrul
repectiv.Multumesc si "normal" raspunsul cel mai bun va primi funda!

2 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

"Rapper",si nici macar nu stii sa vorbesti.Probabil ai 12 ani, si te-a traznit ideea asta peste noapte, fara sa ai nici cele mai elementare notiuni in ceea ce priveste genul muzical in care doresti sa excelezi.

| BogdiBog explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Daca poti sa ma ajuti BINE. Daca nu vezi-ti de treaba.Nelamurirea a fost clara.Si nu sunt la inceput si nici 12 ani n-am.