| Disiertre a întrebat:

Buna am auzit de la multi ca ouale crude iti ingroasa vocea la altii ca se subtiază si nu stiu ce sa cred… daca un adolescent ar bea zi de zi cate 2 oua sar îngroșa sau subția? Raspunsul corect primeste pin big grin

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Chestia cu vocea nu e clar stabilită dar cea cu Infectia cu Salmonella, e certă.

...și ce ziceai de pinu' ăla?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există răspuns corect. Coardele vocale nu se modifică altfel.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ouale nu ingroasa sau subtiaza vocea, ci ajuta la flexibilitatea acesteia. Solistii mai apeleaza la trucul ala, in speranta de a atinge notele mai usor.

| SkandallKamataru a răspuns:

Fake news.

| Standt a răspuns:

Nici, nici.
Dar de unde stii tu care e raspunsul corect daca ne intrebi pe noi?
Cum spune NoTurbinaNoGood.