| xToxiq a întrebat:

Salut.Ce melodie as putea sa imi pun pe rington pe telefon?:d.Nu vreau sa fie una care sa inceapa lent.Cand suna telefonul.Sa il audraised eyebrows. Multumesc OwO

30 răspunsuri:
| dodolino44 a răspuns:

Fun- we are young.

| Andrew1UiteCevaNou a răspuns:

Daca iti place Death Metalul ai putea incerca Eluveitie-Inis Mona sau Three Days Grace-Bitter Taste...eu din astea ascult, deci sper ca te-am ajutat :3

| FadetoBlack a răspuns (pentru Andrew1UiteCevaNou):

Eluveitie death metal? Lasă-te.

| Andrew1UiteCevaNou a răspuns (pentru FadetoBlack):

Eluveitie e Folk-Death Metal, genius

| FadetoBlack a răspuns (pentru Andrew1UiteCevaNou):

În orice caz mai degrabe e folk decât death. Are doar influienţe.

| Andrew1UiteCevaNou a răspuns (pentru FadetoBlack):

Asculta Inis Mona sau Thousandfold de la ei sa vezi ca e si Death, nu au numai influente. se poate auzi CLAR Death-ul. si nu ma pot abtine cand vad ce romana ai, mai bine ti-ai lua cartea de romana in brate si ai lasa de o parte rock-ul si alte chestii. parerea mea

| FadetoBlack a răspuns (pentru Andrew1UiteCevaNou):

Mai degrabă* Îmi cer scuze pentru minuscula greşală pe care tot omu', chiar şi tu, o poate face.
Trebuia să te legi tu neapărat de o literă greşită, ce să-ţi povestesc! În loc să-ţi pui puţin capu' la contribuţie şi să-ţi dai seama că a fost o greşală involuntară. De ce aş da eu la o parte rock-ul doar pentru că am greşit o literă?! raised eyebrows
Plus că majoritatea oamenilor ştiu trupa Eluveitie ca folk metal, şi o încadrează în categoria aia.

| Andrew1UiteCevaNou a răspuns (pentru FadetoBlack):

Mda, oricum ''influiente'' cum ai scris tu in celalalt comentariu se scrie corect ''influente''. Daca iti place Eluveitie, pentru cultura ta generala, sa stii ca ea canta Folk-Death Metal. Si nu stiu dupa ce wikipedia ai luat tu ca Eluveitie canta Folk cu influente Death.In fine, sper ca ai inteles ce am vrut sa spun si nu cred ca persoana care a pus intrebarea asculta Metal, intr-un cuvant, deci nu conta Death Metal, Folk-Death Metal, Folk cu influente Death, etc. Tot muzica aia e, deci te rog sa ma lasi in pace ca n-am chef de cearta cum vad ca au altii. Daca nu consideram ca ai nevoie de cultura generala despre Eluveitie te lasam in pace, dar cand am auzit aberatia pe care ai putut-o scrie...mai, mai...nu se poate asa ceva.

| FadetoBlack a răspuns (pentru Andrew1UiteCevaNou):

Okay, sincer să-ţi spun chiar mi-a scăpat, şi nu am observat că am greşit. E greşeala mea, dar asta nu înseamnă că nu ştiu română. Judeci fără să cunoşti şi sari cu gura.
Nu mai are rost să ne contrazicem, după mine, oricum Eluveitie va fi întodeauna încadrată în folk metal... Şi Children Of Bodom, şi restul care chiar sunt death în categoria death metal. Serios, bine că ai tu toată cultura generală despre One Direction şi Eluveitie. Nu dau o flegmă pe toată cultura ta happy.

| Andrew1UiteCevaNou a răspuns (pentru FadetoBlack):

Un singur cuvant: idem

| Andrew1UiteCevaNou a răspuns (pentru FadetoBlack):

Si sa stii ca sar cu gura cand cineva greseste pentru ca cateodata (nu e vorba de tine), toti prostii se gasesc sa ma contrazica si nu suport. Frate, daca nu stii ceva, nu te mai apuca sa zici

| FadetoBlack a răspuns (pentru Andrew1UiteCevaNou):

Uite, îţi dau un sfat, pe care dacă vrei poţi să-l dai dracului sau nu.
Altădată vezi ce are omu' de zis iar apoi judecă-l şi fă-l agramat.

| AndreeaKami a răspuns (pentru FadetoBlack):

Am si eu o intrebare pentru tine, tu ai ascultat vreodata
Eluveitie?
Si legat de ultima fraza te rog sa-ti mai masori cuvintele, nu ar strica. Stim si noi foarte bine sa jignim, si crede-ma mai bine nu ti-ai dori asta.

| FadetoBlack a răspuns (pentru AndreeaKami):

Cine te-a băgat pe tine în seamă?
Dacă nu aş fi ascultat, nu m-aş fi băgat ca musca în lapte, aşa cum o faci tu acum, şi nu aş fi comentat nimic.

| Morfina060 a răspuns (pentru FadetoBlack):

Deci revin( contul' cel vechi nu mai e valid straight face ), de unde dracu' ai tras tu concluzia ca Eluveitie are doar influente death (sau mai rau, deloc death)? Cate piese de la ei ai ascultat? 2? ....Sau tu nu stii sa deosebesti genurile muzicale?

| FadetoBlack a răspuns (pentru Morfina060):

Pana mea se aude de la o poştă că e mai mult folk decât death.
Nu mai am chef să îţi spun, şi mi-e o lene să scriu.
La revedere.

| Morfina060 a răspuns (pentru FadetoBlack):

Pai esti baiat:O Eu credeam ca esti fatalaughing
Uite sfatul meu: invata genurile muzicale si vedem dupahappy

| FadetoBlack a răspuns (pentru Morfina060):

Sunt fată pentru cultura ta. Mă piş pe sfatul tău.
Şi, nu îmi spune mie să învăţ genurile muzicale când tu asculţi One Direction.

| Morfina060 a răspuns (pentru FadetoBlack):

Draga,mai usor, de unde ai tras tu concluzia ca ascult eu One Direction?
Sau tu doar behai acum fara rost?

| FadetoBlack a răspuns (pentru Morfina060):

Cât de bine te simţi, crezând că mă jigneşti?
Nu contează de unde trag eu concluzia asta, cert e că tu asculţi One ''Erection''

| FadetoBlack a răspuns (pentru Morfina060):

Http://www.tpu.ro/muzica/stiti-daca-one-direction-vor-veni-in-romania/
Şi ca să te lămuresc :D
Nu încerca să negi. Că nu vei face nimic în favoarea ta.

| Morfina060 a răspuns (pentru FadetoBlack):

Acum totul e clar.Deci sa incepem cu inceputul, eu sunt AndreeaKami(cea cu fotografia cu Trivium ), iar apoi cu acest cont(AndreeaKami27),cea care a intervenit prima data in apararea lui Andrew1UiteCevaNou,iar tu probabil ai inteles ca sunt ea, scuzele mele aici ca nu am specificat cand am venit cu contul nou.

| FadetoBlack a răspuns (pentru Morfina060):

Gata m-am prins.

| Morfina060 a răspuns (pentru FadetoBlack):

Ok,deci totul fiind clar putem incheia aceasta discutie cu bine.Fiecare ramane cu opinia ei despre Eluveitie si genurile cantate de ei.Mi-a parut bine.

| FadetoBlack a răspuns (pentru Morfina060):

Salut.

| Airinei_Francisc_Corneliu_1993 a răspuns:

Apa Loredana Groza

| xToxiq explică:

Asta-i romanu` nostru`.Se cearta si de la doua cuvinte spuse gresit de altcineva...

| TheHereticAnthem a răspuns:

Depinde de genul de muzica.De exemplu:eu ascult genuri de rock(punk, heavy metal, clasic).La punk ar merge suicide silence-you only live once, la heavy metal-slipknot the herentic atnhem si la classic metallica sau ACDC

| AndreeaKami a răspuns:

Daca vrei ceva care sa sune puternic eu iti recomand orice piesa de la Gorgoroth, Eluveitie-Gray Sublime Archon, Ensiferum-Token of Time si piese de la artisti precum COB, Pantera, Slayer.