| Jigokunokishi a întrebat:

Ce parere aveti de amplificatorul Epiphone electar-10? As vrea sa stiu am vazut cateva recomandari si apropo toate amp-urile au functie sa mearga si pe Clean si pe Distors?

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Pentru studiu e OK, pentru concerte ai nevoie de ceva mai puternic. Nu toate amplificatoarele sunt dotate cu opţiunea Distors pentru că cealaltă opţiune ar trebui să o aibă din start.
O pedală ajută mai mult : la volum mic Clean, la volum mai mare Distors. Sunt mai multe tipuri de distorsiuni în funcţie de genul pe care îl abordezi.

| Jigokunokishi explică (pentru Arthur):

Dar nu stii acesta are functie de distors? sau e numai pe un canal?

| Arthur a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Ai posibilitate de reverb ( distorsiune ) doar pe una din intrări am înţeles.

| Jigokunokishi explică (pentru Arthur):

Multumesc foarte mult pentru ajutor!