| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU

Daca nu am vazut niciodata anime, si as vrea sa vad unul, care ar fi acela?
Ce recomandari aveti?
Anime-urile sunt pentru orice varsta?

Răspuns Câştigător
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Poti sa incepi cu cele mai cunoscute: Death Note, Tokyo Ghoul, Attack on Titan, Haikyuu, Kuroko no basket, Code Geass. (astea fiind serii mai scurte) sau sa incepi serii mari:Naruto, One piece, Bleach, Fairy Tail. Astea sunt mainstream, dar acum depinde si de varsta ta. Poti sa intri pe myanimelist si sa cauti ce anime doresti. Exista 5 categorii de varsta: kodomo(pentru copii, animeuri ca Pokemon de exemplu), shoujo(pentru adolescente), shounen(pentru adolescenti), seinen(barbati 18-30 ani), josei(femei 18-30 ani). Dar asta nu e litera de lege. Exista adolescente care se uita la shounen si adolescenti care se uita la shoujo.

11 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Pentru orice varsta da, eu nu stiu ce varsta ai dar stiu ca esti de mult prea matura psihic pentru anime-uri, iti recomand Hikaru no Go.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Animeurile sunt pentru spalat si prajit creierul sa nu mai stii ce e cu tine. Psihologii au tot mai mult de lucru.

| Speed99 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

This fucken' bait.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Speed99):

Cand eu vorbesc in limba materna care e si a ta iar tu raspunzi intr-o limba de Turn Babel e limpede ca aduci dovezi in sprijinul afirmaiei mele.

| Speed99 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Exact amice, exact.

| Mayar a răspuns:

Da, orice varsta.
poti incepe cu danganronpa. Nu e lung si e super interesant

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

MOR :)). https://www.tpu.ro/......-persoana/

| m1dn1gh7 a răspuns:

Eu când eram mic mă uitam la Regele Shaman.
Cred că da, sunt pentru orice vârstă.

| Yinsho01 a răspuns:

Anime-urile sunt pentru orice varsta. Cele mai bune anime-uri sunt: Death note, itazura na kiss, kamisama hajimemashita, maid sama, lovely complex. Inafara de primul, celelalte sunt de dragoste-comedie

| Elena567223 a răspuns:

Da, anime-urile sunt pentru orice varsta. Cunosc persoane si de 10 si de 16 si de peste 30 de ani care se uita la anime. E ca si cum te-ai uita la seriale normale, doar cu grafica mai interesanta, nu cu actori reali.
Cateva anime interesante ar fi:
1) Sword Art Online - E despre anul 2030 cand oamenii sunt blocati in jocuri video. E despre drama. dragoste. ceva clasic dar si fain laughing Cred ca are vreo 3 sezoane a cate 24 de episoade.
2) Log Horizon - tot ceva despre oameni blocati in jocuri video care incearca sa se impace cu viata de acolo si sa lupte fiecare pentru a deveni cel mai bun jucator.
3) Si evident. Naruto. despre care banuiesc ca ai auzit laughing

Astea sunt cele mai faine. Enjoy! ^^