| SkatM4 a întrebat:

Salut, ce parere aveti, despre "piesa" mea rap, o dedic tuturor prefacutilor. Evident ca dau si funda.

Mie tata imi da sfaturi
Tie tac-tu iti da lei grei
Nu ma intelege gresit
Nu mi-e ciuda ca ai bani
Problema e alta
Uita-te la tine un ipocrit nesimit
Ma intreb cat din bani tai sunt munciti cinstit
Te dai mare cu toale de firma care mai de care
Daca te pun nu sti sa-mi spui frima findca e in engleza
Pisa-te-as in freza
Cum spui tu esti plin de "swag'
Da cand iesi afara si te dai cine nu esti
Baieti te umpla de flegme
Esti un ratoi imbracat larg parca scos din desene
Stai te recunosc duffy duck nu?
Hai te rog da-mi un autograf
Pe afara esti rapper frate
Hai sa-ti zic eu una buna
Daca te imbraci larg si te rupi pe manele
Te poti numi prost nimic mai mult, vere
Din zece prieteni pe care ii ai nou sunt falsi
Si celalalt desi nu e mandru de tine
Ti-e alaturi ca n-are ce sa faca
Ea te-a nascut si crescut
Si ce treaba proasta a facut
Da exact e mama ta, ma bucur ca l-ai recunoscut
Hai sa-ti mai zic ceva in speranta ca poate iti revi
Daca ambalaju e frumos
Da' produsu' expirat
E numai bun de arunca fiindca e un ****
Nu mai manca atat **** te dai adevarat
Insa esti cea ce adineaori ai mancat
Desi tactu e plin de bani
Nu si-a permis sa-ti ia si minte
Stai! Nu incercea sa intelegi ce tocmai am zis
Oricum n-o sa reusesti
Iti scrantesti singuru neuron
Ops prea tarziu s-a zis cu el
Ai mancat mai mult **** decat un veceu public
Chiar daca nu recunosti mirosu' din gura te tradeaza
Actioneaz ca atare, ia o guma fratioare
Tu susti, ca ai spate, ameniti ca vi cu nu stiu ce frate
Deja nu mai merge nu speri pe nimeni
Esti ridicol, patetic si devi din ce in ce mai antipatic
Nu te supara pe mine, desi nu mi-ar pasa
Am incercat sa demonstrez cat de fals e unu ca tine
Desi tot ce ai pe tine susti ca e original
Tu esti doar un fake nimic mai mult
Cu zero respect te salut.

Răspuns Câştigător
| SweetChild1 a răspuns:

Versurile piesei sunt bune si adevarate. Chiar am sa salvez versurile, cu toate ca nu imi place muzica rap, pentru ca ce ai scris tu acolo chiar merita sa fie auzit de toti acei ipocriti. Daca ai incerca sa rimeze ar fi mai bine, dar e bun si acum. Bravo!

7 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Nu-mi place... toți discutați de aceleași subiecte, deja plictisitoare.Căt despre rimă și ritm... nu le-am găsit, deci nu am ce zice.

| SkatM4 explică (pentru Duucu):

Cum am mai zis, asta e un ''prototip'' piesa in intregime, e pe caietu' meu. Cat despre subiect, fiecare are alte idei, poate ca tema e aceeasi, dar sunt ideile mele. Cand nu-mi convine ceva, compun ceva pe tema asta, poate ca suna ciudat, dar asta e modul meu de a ''protesta'' impotriva prostiei.Multumesc ca ti-ai facut timp sa-ti dai cu parerea, numai bine.

| CatalinOrzan a răspuns:

Sunt super versurile, ar trebui sa le pui pe youtube, dar sunt curios cum ar suna.

| AdrianFita a răspuns:

Versurile piesei sunt chiar adevarate dar nu prea rimeaza unele versuri, nu ca as face eu una mai buna dar mai trebuie lucrata.Adica daca ar fi cantata cu voce tare poate ar suna mai bine dar citita pare mai mult un text obisnuit.

| SkatM4 explică:

Va multumesc foarte mult, ma asteptam la injuraturi, nicidecum la aprecieri, o sa mai lucrez la ea, si o sa rimeze mult mai bine cand o sa termin, am mult mai multe de spus. Asta e doar un ''prototip'' sa spun asa. Am mai multe piese, sper sa iasa ceva frumos.

| MasterKush a răspuns:

Asta nu e o piesa rap...nu rimeaza, ia gandeste-te in ce hal ar suna daca ai pune-o pe un instrumental. Unele versuri sunt bune, altele mai putin, incearca sa le faci sa rimeze, si adauga un refren. Bafta!

| AndreiGod101 a răspuns:

Man,mi-a placut, bravo TIE!
Eu nu am nevoie de funda, dar cu respect iti spun ca esti talentat si apropo bine faci ca nu te lauzi ca uni fraieri, Good game frate si salutari