| maphiotul a întrebat:

Salut.
Ce parere aveti, e sesizabila la ureche diferența dintre flac si mp3?
Dar dintre opus si flac? Si care e calitate mai buna dintre astea doua?
Nu imi trimiteti link-uri spre tabele de comparație pentru ca am cautat si eu.
Ma intereseaza practic.
Mersii

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Daca asculti in casti nu vei simti diferenta! daca asculti intr-un sistem audio super performat numai atunci vei simti diferenta!
Dar ca sa stii care e mai bun: Flac e pe locul 1, apoi opus iar mp3 e mai proasta decat multe alte formate pentru ca e conceputa sa ocupe spatiu cat mai mic nu pentru calitate!

1 răspuns: