| Deidara554 a întrebat:

Salut.Cei care cunoasteti trupa BigBang din Asia, ma puteti lamuri cu cateva intrebari? Recent am inceput sa le ascult muzica baietilor si suna destul de bine doar ca sunt putin confuza.Am vazut ca au avut un turneu numit "Alive" (cred).Dar G-Dragon a ales cariera solo? Vazusem ca pe 1 septembrie isi va incheia turneul sau propriu.Si de asemenea si Daesung are cateva melodii doar ca e sub numele de D-lite, corect? Deci pana la urma ei mai sunt impreuna ca si trupa sau fiecare sunt pe cont propriu?

Răspuns Câştigător
| KimEunHee a răspuns:

Sunt inca si in formatul de trupa, doar ca, aproape ca orice grup din Coreea, mai au si activitati solo. Si Taeyang din aceeasi trupa are lansate deja 2 albume solo, iar in toamna asta urmeaza al treilea. Turneul lui GD a fost organizat cu ocazia noului sau album solo "One Of A Kind". Acesta a mai avut un album solo (Heartbreaker) si mai un album in colaborare cu TOP din aceeasi trupa. Si, intr-adevar, Daesung a lansat de curand primul sau album solo in Japonia sub numele de D-Lite. Oricum, au ramas si ca trupa, ba chiar vor reveni in octombrie cu un nou album. happy