| TheMechanix a întrebat:

Cei care se pricep la chitari puteti sa-mi spuneti si mie la ce foloseste floyd rose? Stiu ca este un fel de sistem cu maneta de pe chitara electrica dar nu stiu ce scop are.

Răspuns Câştigător
| RockNbeer a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=Nn2t-YQfPME
uite aici.

1 răspuns:
| infectieacuta a răspuns:

E pentru tremolo... tremolo e maneta aceea cu care ridici tonul chitarii, in principiu nu stiu pentru ce e. cand canti si vrei sa impresionezi pe cei ce asculta faci anumite "skill-uri" cu chitara, si cred ca tremolo e una din acele "skill-uri"