| Cedry2k8 a întrebat:

Salut, cum imi izolez fonic camera, ma streseaza vecinii care-mi zic ca ascult eu nu stiu ce muzica, ca-i deranjeaza pe ei. Ca sa vezi, mai e si cu injuraturi. In afara de cofrage de oua. Ceva mai de facut acasa daca se poate, ca n-am chef sa cheltui eu bani ca asa vrea nu mai stiu ce vecin.

1 răspuns:
| mititiionut a răspuns:

Salut! Am avut aceeasi problema deoarece sunt tobosar, producator si dj. Cofrajele nu izoleaza. Ele distorsioneaza sunetul in mai multe directii si ai impresia caizoleaza dar de fapt efectul lor e unul minuscul. Eu am folosit ceva burete care l-am gasit pe net dar iesi destul de scump. Am auzit de la alti dj din strainatate ca poti izola cu ampora din aceea mai subtire. Nu am verificat dar tipii erau destul de multumiti. Sper ca ti-am fost de folos.