| StefaniaM a întrebat:

Atunci cand sunt singura acasa imi place sa cant (si la chitara, si cu vocea). Problema e ca stau la bloc si imi deranjez vecinii de sus, si mi-e frica sa nu cheme politia ca no, eu nu-s deloc talentata si suna oribil. Ce as putea sa fac? Eu ma gandesc ca prin multa munca as putea invata sa cant, dar avand in vedere modul in care reactioneaza vecinii mei cand imi aud saraca chitara, nu prea am cum sa exersez sad. Voi v-ati aflat in astfel de situatii? Si daca da, ce ati facut? Mentionez ca am 15 ani si nu am cum sa inchiriez o sala de repetitii sau sa izolez fonic camera...

1 răspuns:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu trebuie sa inchiriezi o sala. Multa munca fara indrumare, egal cu 0. Ia legatura cu un profesor. Astfel, vei gasi si sala (poate la scoala) disponibila.
Pe vecini nu cred ca ii deranjeaza ca nu ai voce, ci zgomotul in sine. Daca depasesti limita...