| Adyspeed a întrebat:

Salut daca tin muzica 10 minute tare se aude in suboofer ca un gajait ca si cum s-ar fi incins difuzorul. am un Logitech X-530 ( de vreo 3 ani ce-i drept). gasesc difuzor pentru el de bass sa il inlociuesc, si unde? sau un remediu ceva sa nu mai faca asa sunetu ala ( nu e cine stie ce dar daca vrei bass de calitate se aude chestia aia). funda

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Sunt două cauze pentru acest simtom : difuzorul sau etajul final.
Cuplează alt difuzor de 4 ohmi şi vezi ce se întâmplă ( indiferent de diametru şi ceva mai mare ca wataj dacă nu egal ).
Dacă e difuzorul, găseşti aici : http://www.mivarom.ro/......-c-133_204