| Floschy98 a întrebat:

Doresc sa achizitionez o chitara electrica si m-am decis la cateva modele cum ar fi ibanez rg 350dx Epiphone lp standard plus top pro epiphone sg g 400 pro. Ce ar trebui sa aleg avand in vedere ca as vrea sa cant solo-uri si rock mai gotic! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

Cum o sa cante el solo-uri de metal pe SG? Bine-nteles ca e posibil, dar e de 100 de ori mai incomod decat pe ibanez. Iar intr-adevar, schecter-ul ala e foarte bun, planuiesc sa-mi iau unul in rate in viitorul foarte apropiat (tocmai ce mi-am luat un esp tot la pretul ala, si am ramas cu portofelul gol). In niciun caz nu ajunge la 67.000 lei. nici macar 6.000 lei. E undeva la 1200$ noua, din America.

1 răspuns:
| Kelly6661 a răspuns:

Din ce ai enumerat tu, eu ti-as propune epiphone sg g400 pro. Dar daca ai putea sa te razgandesti eu iti recomand Schecter Synyster Gates Custom S.e super buna pentru solo-uri rock si tot felul de solo-uri dar la felul ala de chitara te pune pe ganduri pretul e cam 67.000 de lei dar este incomparabila. Sper ca te-am ajutat big grin

| Thunderstruck a răspuns (pentru Kelly6661):

Cum o sa cante el solo-uri de metal pe SG? Bine-nteles ca e posibil, dar e de 100 de ori mai incomod decat pe ibanez. Iar intr-adevar, schecter-ul ala e foarte bun, planuiesc sa-mi iau unul in rate in viitorul foarte apropiat (tocmai ce mi-am luat un esp tot la pretul ala, si am ramas cu portofelul gol). In niciun caz nu ajunge la 67.000 lei. nici macar 6.000 lei. E undeva la 1200$ noua, din America.