| cocowx a întrebat:

Salut, in trupa suntem un chitarist, un pianist, un basist si un vocalist, avem o chitara electrica, un bas electric, un pian electric. cum facem sa inregistram cateva melodii. vreau mai multe metode

3 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

V-ati adunat 5 insi si nici unul din voi nu stie cum se inregistreaza o piesa?
O varianta de studio se inregistreaza de obicei cu fiecare instrument in parte.
Dar voi daca vreti puteti sa luati o camera,de preferat destul de buna, care sa capteze si o imagine si un sunet bun.
Daca aveti de gand sa inregistrati sa sune cat de cat bine eu va recomand sa incercati astfel:
Cu un microfon, cu metronomu in urechi, si fiecare instrument in parte, apoi le puneti cap la cap si aveti piesa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va mai trebuie un laptop.

| Werepyre_Fallen_1994 a răspuns:

Va trebuie pe cineva care sa cante la tobe straight face
Dupa aceea faceti cum v-a zis RockNbeer.