| Shayna a întrebat:

Mă puteţi ajuta cu numele unor melodii plagiate de către alţii?

6 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Singura in minte care-mi vine e "Cine esti tu oare?" de la Compact.In mare plagiata dupa "Cinderella - Somebody Save Me" din cauza riff-ului de chitara.

| Shayna explică (pentru Bogdanux):

Multumesc!

| Bogdanux a răspuns (pentru Shayna):

You're welcome. Daca-mi amintesc si altele, postez aici.

| Shayna explică (pentru Bogdanux):

Mersi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Loredana ft. Alex Velea, Cabron & Radu Mazare - Viva Mamaia(originalul se numeste Dellirium Tremens)
Alex Velea - Prototype(Snap - Rhytm is a Dancer)
Connect-R - Funky Fresh(David Guetta - Little Bad Girl)
J. Yolo - Te Pup, Pa Pa(Steam - Na Na, Hey Hey, Kiss Him Goodbye ).

| HeiligKreuz a răspuns:

Mi se pare ca si Wintersun-Land Of Snow And Sorrow a plagiat putina dupa Pink Floyd-Welcome To Machine.